Karim Rashid to jedna z największych gwiazd współczesnego designu i prawdziwy tytan pracy. Jest autorem ponad 3 000 projektów w realizacji, pracował już w 40 krajach, projektował m.in dla Bonaldo i Vondon, Artemide i Fabbian, Asus, Samsung, Citibank i Sony Ericsson, Gorenje, Hugo Boss, Kenzo.
Tytan pracy

Karim Rashid za swoją pracę został nagrodzony liczbą 300 nagród. Nazywany przez media poetą plastiku. Urodzony w roku 1960 w Kairze, z pochodzenia pół Egipcjanin, pół Anglik, wychowywał się w Kanadzie. Przez 10 lat pełnił funkcję profesora nadzwyczajnego University of the Arts w Filadelfii.
Złoty okres w jego karierze rozpoczął się od publikacji artykułu w magazynie Time w roku 2001, od tamtego momentu gwiazda Karima błyszczy niezmiennie jasnym światłem. Projekty Rashida możemy obejrzeć w tysiącach sklepów na całym świecie oraz czterech muzeach, które wystawiają twórczość designera.

Karim Rashid jest autorem dwóch doktoratów honoris Causa (Ontario College of Art and Design oraz Corcoran College), ma na swoim koncie już kilkadziesiąt indywidualnych wystaw. Projektant w zeszłym roku spędził 243 dni podróżując między Nowym Jorkiem, gdzie mieszka, Belgradem, skąd pochodzi jego żona, a Tokio, Mediolanem, Moskwą, które uwielbia i które go inspirują, a innymi miejscami, gdzie akurat pracuje.
Twórczość poety plastiku

Projekty Karima nie sposób pomylić z żadnymi innymi, odznaczają się one przede wszystkim żywymi, mocnymi kolorami. Twórczość designera to z jednej strony geometryczne formy, zestawione w różnych kompilacjach kwadraty czy trójkąty; z drugiej – obłe kształty, płynne linie, delikatnie łączące się ze sobą.
Poza projektowaniem Karim Rashid kocha róż, który też bardzo często pojawia się w jego projektach oraz muzykę, której poświęca wolne chwile jako DJ.

Autor: Karolina Jarząbek

Więcej informacji o Karolinie i jej fascynacji modą znajdziecie pod adresem:
http://jestemtylkosnem.blogspot.com/