Musi bowiem pomieścić wszystkie potrzebne sprzęty i artykuły spożywcze, a także sprzyjać kreatywnemu podejściu do przygotowywania posiłków dla całej rodziny. Warto więc podczas jej urządzania połączyć doświadczenia pokoleń z nowoczesnymi rozwiązaniami, które umożliwiają pełne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

Black Red White, Senso Kitchens, Sentima, Kasetta

Klasyczna kuchnia kojarzy się z ciepłem domowego ogniska i zapachem tradycyjnych potraw. Przywołuje wspomnienia rodzinnych spotkań przy wspólnym stole i smaku dań, pieczołowicie przygotowywanych przez mamę lub babcię. O ile jednak klasyczny wygląd kuchni nie wychodzi z mody, o tyle pewne rozwiązania funkcjonalne zostały zastąpione przez bardziej współczesne koncepcje. Eksperci z salonów Black Red White doradzają, jak połączyć tradycję z nowoczesnością i stworzyć ponadczasową aranżację kuchenną.

Nie tylko klasyka, czyli drewno na pierwszym planie

Drewniana kuchnia nigdy się nie starzeje – zachwyca naturalnym pięknem słojów i trwałością szlachetnego materiału. Klasyczny kolor drewnianych frontów koresponduje z solidnym wykonaniem. W tradycyjnym ujęciu drewno często bywa łączone również z przeszkleniami, pozwalającymi zaprezentować kolekcję pięknej porcelany lub kryształowych kieliszków. Wszystko to daje poczucie luksusu i wpisuje się w ponadczasowy trend dążenia do harmonii.

Z drewna wykonane są fronty mebli kuchennych z linii Senso Kitchens m.in. z serii Capital od Black Red White. Klasyczny materiał został zestawiony w tym przypadku z nowoczesną konstrukcją szafek –futurystycznymi uchwytami z czarnego szkła lub zintegrowanymi, minimalistycznymi uchwytami w formie wyżłobień. Tradycyjna forma została więc przełamana. W kolekcji Capital dominują bowiem geometryczne, proste kształty, pozbawione ozdobnych frezów. Nowoczesnym rozwiązaniem jest również zastosowanie zawiasów i szuflad z systemem cichego zamykania renomowanej firmy Blum.


Black Red White, Senso Kitchens, Capital, 32nd Malbec Avenue

Klasyczna forma w nowoczesnej kuchni

Tradycyjne meble kuchenne odznaczają się nie tylko solidnym wykonaniem, ale także charakterystyczną formą – delikatnymi frezami, ozdobnymi uchwytami i licznymi zaokrągleniami. Przykładem tego typu mebli są kuchenne szafki z linii Sentima, dostępne w kilku wersjach kolorystycznych. Sprawdzą się w mieszkaniu urządzonym w stylu rustykalnym, angielskim lub prowansalskim. Kształtem nawiązują do klasycznych mebli znanych z dawnych czasów. Są jednak wykonane z nowoczesnych materiałów o wysokiej trwałości. Ich tradycyjna forma pozwoli stworzyć niezwykle ciepłe wnętrze, sprzyjające rodzinnej integracji.


Black Red White, Senso Kitchens, Sentima, Ósma Pokusa

Więcej inspiracji na urządzenie rodzinnej kuchni znajdziesz w salonach Black Red White oraz na www.brw.com.pl.