Kubeczek menstruacyjny jest 100% alternatywą dla podpasek higienicznych i tamponów. Wykonany jest z wysokiej jakości elastycznego silikonu medycznego, zakłada się go w podobny sposób co tampon. Podczas menstruacji krew gromadzi się wewnątrz LadyCup®. Na idealnie gładkiej powierzchni nie pozostają żadne bakterie. Produkt nie wchłania żadnych cieczy, co oznacza, że nie dochodzi do zmian we florze bakteryjnej pochwy.
Stosowanie kubeczków jest ekologiczne: nie powstają przy tym odpady jak przy użyciu podpasek czy tamponów. Jest to także rozwiązanie ekonomiczne, już po 4 miesiącach zwraca się koszt zakupu kubeczka LadyCup®, a przy odpowiedniej konserwacji można go używać nawet 15 lat.

LadyCup® wyprodukowano w dwóch rozmiarach:
S(small) – odpowiedni dla kobiet, które nie rodziły lub dla kobiet poniżej 25. roku życia
L(large) – odpowiedni dla kobiet, które rodziły lub dla kobiet powyżej 25. roku życia

Zanim zaczniesz wkładać / wyjmować LadyCup®, należy umyć ręce! Produkt trzeba zdezynfekować przed pierwszym użyciem. LadyCup® można wygotować (ok. 5 minut) lub wysterylizować za pomocą roztworu sterylizującego przygotowanego z tabletek sterylizujących. Aby ułatwić aplikację produktu, zaleca się, zwłaszcza młodym kobietom, użycie żelu lubrykacyjnego na bazie wody. Idealna pozycja do wkładania / wyjmowania LadyCup® to pozycja siedząca lub stojąca. Zanim rozpoczniemy aplikację produktu, należy złożyć LadyCup® wzdłuż na połowę. Następnie wsunąć produkt do pochwy.
Podczas pierwszych aplikacji bardzo ważne jest zachowanie spokoju i ogólne rozluźnienie ciała. Najlepiej wypróbować wkładanie / wyjmowanie LadyCup®, zanim nastanie miesiączka. W ten sposób można znaleźć najwygodniejszą pozycję do aplikacji / usuwania produktu. Po kilku próbach ta czynność nie będzie już sprawiać żadnych trudności. Używanie kubeczka nie jest więc bardziej skomplikowane niż używanie tamponów.

LadyCup® należy opróżniać w zależności od intensywności krwawienia menstruacyjnego, około 2 do 5razy dziennie.

Silikon – dotąd nie odnotowano, aby materiał wykorzystany do produkcji LadyCup® wywoływał jakiekolwiek reakcje alergiczne. Korzystanie z kubeczka obniża ryzyko zarażenia się chorobami bakteryjnymi oraz zapobiega powstaniu syndromu szoku toksycznego (TSS), który zagraża np. kobietom używającym tamponów.

LadyCup® jest odpowiedni również dla kobiet, które cierpią na egzemy lub inne alergie skórne na skutek używania tamponów lub lateksu. Dzięki wykorzystanemu silikonowi LadyCup® jest produktem neutralnym, który utrzymuje naturalną, prawidłową florę bakteryjną pochwy i nie prowadzi do wysuszania błony śluzowej.

LadyCup® należy przechowywać w dołączonym woreczku z bawełny. Jeśli produkt znajduje się  w miejscu bez dostępu do promieniowania UV to na dłużej zachowa czysty kolor. LadyCup® nie należy przechowywać w opakowaniach bez dostępu powietrza. Pod koniec menstruacji LadyCup® trzeba wygotować lub wysterylizować. Oczywiście można te czynności wykonywać również w trakcie miesiączki.

Podstawowe czyszczenie LadyCup® podczas miesiączki to, w zależności od możliwości, umycie wodą z ew. użyciem mydła naturalnego. Zabieg należy wykonać natychmiast po opróżnieniu LadyCup®, w ten sposób zapobiega się zaschnięciu krwi menstruacyjnej oraz późniejszym problemom z czyszczeniem.


LadyCup® jest więc produktem dla nowoczesnych i świadomych swego ciała kobiet, które stawiają na wygodę, ekonomię oraz ekologię. Polecamy serdecznie!


dostępne na www.EcoShop.com.pl oraz www.LadyCup.pl