Duże, regularne akwarium potrafi zająć sporo miejsca w domu. Do tej pory miłośnikom natury pozostawało uzbroić się w samotnego skalara w małej kuli bądź często odwiedzać zoo. Naprzeciw amatorom wodnych pejzaży wyszli projektanci mebli kuchennych Kolenik. Ich najnowszy projekt – wyspa kuchenna z blatem opartym o pełnowymiarowe akwarium, robi niesamowite wrażenie.

Wyspa wciąż wymaga poświęcenia fragmentu kuchennej przestrzeni. Jednak niespotykane połączenie blatu, powierzchni do przechowywania i dużego akwarium, jest zdecydowanie tego warte.

W wyspie umieszczono także zlew i kuchenkę, dzięki czemu jest ona maksymalnie użyteczna. Sprytnie poukrywane w zamkniętej bryle szafki i półki są widoczne wyłącznie ze strony roboczej. Oczekujący na kolację w jadalni goście ujrzą wyłącznie szklaną część wyspy. Mebel stanowi doskonałą fuzję funkcjonalności i sztuki. Podświetlane akwarium wygląda bardzo efektownie. Szkło, w zestawieniu z mleczną płytą, nadaje solidnej konstrukcji lekkości i nowoczesnego charakteru.