Aranżacja wnętrz w naszym nowym mieszkaniu nie należy do najłatwiejszych zadań. A kuchnia to najwyższy poziom wtajemniczenia. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się powierzyć projekt aranżacji mieszkania profesjonalistom. Zanim jednak to zrobimy, musimy podjąć jedną kluczową decyzję – chcemy posiadać kuchnię otwartą czy może zamkniętą?

Sprawdź oryginalne aranżacje wnętrz w Trójmieście: https://studioloko.pl/

1. Kuchnia otwarta czy zamknięta?

W naszym nowym mieszkaniu mamy możliwość wyboru spomiędzy dwóch modeli kuchni – otwartej oraz zamkniętej. Obie z nich posiadają swoje wady, jak i zalety. Wybranie którejś opcji jest czysto indywidualne i powinno bazować nie tylko na tym, co nam się podoba, ale przede wszystkim na tym, co będzie dla nas wygodniejsze i bardziej użyteczne.

KUCHNIA OTWARTA (a więc połączona z salonem) będzie idealnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy chcieliby optycznie powiększyć oba te pomieszczenia. Pomysł na kuchnię otwartą powinien sprawdzić się wśród osób, które są bardzo towarzyskie i często organizują imprezy oparte o dania i przekąski oraz drinki robione na bieżąco. W takiej kuchni można wówczas postawić barek lub wyspę oddzielające część kuchenną od salonowej. Kuchnia otwarta nie będzie jednak dobrym wyborem dla tych, którzy są przeczuleni na punkcie zapachów i brudnych naczyń na widoku, które przecież od czasu do czasu pojawiają się na kuchennych meblach.

KUCHNIA ZAMKNIĘTA natomiast bazuje na całkowitym oddzieleniu od reszty pomieszczeń mieszkania. Dzięki takiej budowie będzie idealna dla wszystkich tych, którzy cenią sobie spokój w salonie, w którym wita się gości czy po prostu – odpoczywa. Z kuchni zamkniętej zapachy nie wydostają się w tak prosty sposób jak z otwartej, co gwarantuje komfort dla wszystkich przeciwników czucia zapachu obiadu w całym domu.

2. Jak zaaranżować wnętrze kuchni? Poproś o pomoc architekta wnętrz!

Jak można było się spodziewać – oba modele kuchni będą się mocno różniły, jeśli chodzi o zasady ich projektowania. Aranżacja wnętrza kuchni jednak może przebiegnąć pomyślnie, jeśli zdecydujemy się na współpracę z profesjonalnym architektem. Stworzy on dla nas wymarzony projekt kuchni, który później urzeczywistni się w naszym mieszkaniu.
Warto – przed podjęciem współpracy – zapoznać się jeszcze z wcześniejszymi realizacjami danego dekoratora w temacie kuchni. Na pewno znajdziemy coś ciekawego.