Oświetlenie ma w sobie coś magicznego, niebiańskiego. Projektanci coraz częściej nadają lampom skrzydła, a one zasiadają na naszych stołach, biurkach, ścianach czy sufitach.

Lampa ścienna Lucellino projektu Ingo Maurera została ozdobiona skrzydłami z prawdziwych gęsich piór. Nazwa lampy "Lucellino" jest grą słów, wywodzącą się z języka włoskiego: Luce- oznacza światło, uccellino – znaczy ptaszki.

Tord Boontje to jeden z najciekawszych projektantów ostatnich lat. Jego lampa Ikarus do złudzenia przypomina skrzydło mitycznego nieszczęśnika, któremu zamarzył się zbyt wysoki lot. Klosz został wykonany z wielu warstw poliestrowych frędzli, które nadają oryginalny kształt oraz zapewniają odporność na gorąco z żarówki.

Lampa kugel_k, Heika Buchfelder została zrobiona z 4000 pojedynczych, wyselekcjonowanych gęsich piór. Występuje w dwóch wersjach, białych oraz czarnych. Lampa tylko na zamówienie.

Mikado lamp projektu Miguela Herranza została wykonana z cieniutkich, drewnianych listew, które nadają lekkość całemu obiektowi świetlnemu. Listewki tw