Zabawa jest rozumiana jako przyjemność projektowania i użytkowania przedmiotu. Zabawa projektanta, który jako tworzywa swoich produktów używa przedmiotów niepoważnych, jednorazowych naczyń, zużytych bannerow, porzuconych mebli, a przede wszystkim obala stereotypy. Zabawa konsumenta, który by cieszyć się produktem musi najpierw sam go złożyć, zrozumieć ideę, pokonać niezgrabność wlanych palców. Wreszcie wspólna zabawa, gra w skojarzenia i przełamywanie schematów, wodzenie na pokuszenie.
Jeżeli macie jeszcze jakieś pytania, wszelkie wątpliwości rozwieje Międzynarodowy Festiwal Designu w Łodzi pod hasłem "Play & Joke".
Wystawa zaprezentuje prace około 40 artystów. Polskich i zagranicznych, czyli europejskich. W większości to młodzi ludzie, multimedialna generacja, niezależna od podziałów geograficznych.

Pierwsza edycja Łódź Design odbyła się 18-31 października 2007 i od tej pory jest to pierwszy i jedyny festiwal Designu w Polsce. Od tamtego czasu festiwal prezentuje szeroko rozumiany design, w zakres którego wpisuje się projektowanie przemysłowe, modę, architekturę wnętrz, druki użytkowe (w tym outdoor), oraz identyfikację graficzną firm i instytucji.
W tym roku Łódź gorąco zaprasza od 16 do 31 października!