Trendu.pl jako jedyny portal w Polsce prezentuje cykl relacji z Mediolańskich TargóW Designu. Jesteśmy tam, gdzie kreuje się trendy. Przypomnijmy, że impreza zwana jest "i Saloni".

Karim Rashid...

Niewątpliwą gwiazdą tegoroczych targów był Karim Rashid. To projektant znany, ze współpracy m.in z markami: Alessi, Umbra, Prada, Georg Jensen, Issey Miyake, czy Lacoste. Designer jako pierwszy w tak odważny sposób wprowadził kolorystykę do świata produktowego. Nie bał się powiedzieć stop dla stonowanych, grzecznych i nudnych designersko i kolorystycznie produktów.

I jego naśladowcy...

Jak każdy trendsetter ma on wielu naśladowców. W Mediolanie mogliśmy spotkać cały szereg kopii Karima. Wysokich, ciemnoskórych designerów, lansujących się w białych ramkach okularów.

Rashid - znaki rozpoznawcze

Oryginalnego Rashida mogliśmy spotkać na koktajl party zorganizowanym 17 kwietnia. Produkty, które zaprezentował na targach wyróżniają się niezwykle oryginalnym i wyrazistym stylem, zorientowanym na kolorze. Znakiem rozpoznawczym designera są jaskrawe i pastelowe barwy, pozbawione zdobień. To twórca prostego, lecz niezwykle oryginalnego stylu w projektowaniu. Należy podkreślić jeszcze raz wyjątkowe wyczucie kolorów artysty.