Trendu.pl to portal w którym prezentowane są najnowsze trendy. Nie znajdziecie ich w innych mediach. Absolutnie kultowym miejscem, które zgromadziło trendsetterów z całego świata okazały się Mediolańskie Targi Designu, zwane "i Saloni".

Każdego roku światowa stolica Designu, którą bez wątpienia jest Mediolan, zamienia się w interaktywną galerię wzornictwa. Impreza gromadzi 200 000 odbiorców, spragnionych spotkania z kultowymi projektantami. Jedynie tu na ulicy można spotkać Phillipa Starcka czy Karima Rashida.

Targi składają się z kilku hal ogromnych rozmiarów. Aby zwiedzić całość należy poświęcić kilka dni i zaopatrzyć się w lekkie obuwie. Swoje designerskie dzieła prezentują firmy z całego świata. Rzecz jasna, w szczególny sposób reprezentowane są marki z Italii. Tym razem mogliśmy podziwiać najnowsze trendy związane z oświetleniem, designem mebli, łazienek czy kaloryferów.

Wyjątkowo interesującym stoiskiem mogło pochwalić się FENDI. Miejsce było dostępne dla nielicznych i ukryte za ciemną szybą. Portal trendu.pl został zaproszony do środka, jako reprezentant świata polskiego designu. Stoisko FENDI było znakomicie przygotowane. Jakość i styl prezentowanych propozycji graniczyły z wybitnymi dziełami sztuki.

W części, która prezentowała kuchnie, mogliśmy się dowiedzieć, że aby zdizajnować 3m naszej kuchni wystarczy bagatelna kwota 12 tysięcy Euro. Licznie reprezentowani na targach Rosjanie mogli wydać, aż 80 tysięcy Euro. Dla nich to symboliczne kwoty.

Dobry design, łączy się ze znakomicie wyglądającymi ludźmi. Tak było na targach w Mediolanie. Absolutnie wydarzenie numer 1 świata Trendz.