Kuchnia, w której panuje nienaganny porządek, czy miejsce, gdzie wszystko jest w zasięgu ręki oraz… wzroku? Przekonaj się, jakie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej w Twoim domu i spełni wszystkie Twoje potrzeby. A może istnieje trzecia droga aranżacyjna?

Wolisz kuchnie połączone z salonem, gdzie wszystkie rzeczy są schowane w szafkach, czy bardziej interesują się wnętrza oddzielone od salonu? A może wykorzystasz aranżację kuchni zamkniętych i otwartych? Zobacz 3 najlepsze rozwiązania, dzięki którym stworzysz swoją wymarzoną kuchnię.

1. rozwiązanie –kuchnia otwarta


Black Red White, kuchnia 38th Elysee Avenue

Kuchnie otwarte są łączone z pokojem dziennym oraz jadalnią. Kojarzy się je głównie z nowoczesnością, błyszczącymi szafkami i… nienagannie czystym wnętrzem. Zestaw kuchenny z linii Senso Kitchens Capital od Black Red White pomoże Ci stworzyć nowoczesną aranżację, w której każdy ze sprzętów ma swoje miejsce.


Black Red White, przykładowe wyposażenie wnętrza szafek kuchni Senso Kitchens

W segregacji sztućców pomogą Ci organizery do szuflad oraz specjalne pojemniki – schowasz w nich wszystkie ściereczki czy produkty do sprzątania.

Black Red White, kuchnia 38’th Elysee Avenue

Minimalistyczna kuchnia z idealnie wysprzątanymi blatami i połyskującymi frontami jest stworzona dla osób, które dużą uwagę zwracają na porządek i nie chcą, aby wszystkie akcesoria leżały w zasięgu wzroku. Takie rozwiązanie warto przemyśleć w przypadku pomieszczeń kuchennych połączonych z salonem – uporządkowana kuchnia będzie w tym wypadku wyznacznikiem czystości całego mieszkania.

2. rozwiązanie – kuchnia zamknięta


Black Red White, kuchnia Marocco

Kuchnie zamknięte, niepołączone z salonem, w których najpotrzebniejsze rzeczy znajdują się zawsze na wyciągnięcie ręki, utożsamia się często z ciepłem domowego wnętrza i przytulnością. Takie aranżacje mogą się pojawiać zarówno w wersji nowoczesnej, jak i klasycznej. Doskonałym przykładem eleganckiego klasycznego wnętrza jest kuchnia Marocco od Black Red White.


Black Red White, kuchnia Marocco

Blaty w takich miejscach są zazwyczaj zapełnione wszystkimi najpotrzebniejszymi sprzętami np. czajnikiem elektrycznym, blenderem, miskami na owoce czy chlebakiem. Poza tym w oczy rzucają się ozdoby – wazony na kwiaty, zielniki bądź pojemniki na ciasteczka.

Kuchnia zamknięta będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem, jeśli uwielbiasz otaczać się różnymi dodatkami, a także jeśli potrafisz zapanować nad ułożeniem wszystkich przedmiotów.

3. rozwiązanie – kuchnia półotwarta


Black Red White, kuchnia Kasetta

Nie chcesz wybierać tylko pomiędzy kuchnią otwartą a zamkniętą? Zobacz kolekcję mebli kuchennych Kasetta, w której oprócz tradycyjnych szafek dostępne są modele ze szklaną witryną. To właśnie w nich możesz ustawiać wszystkie niezbędne przedmioty. Witryny w kuchni to także idealne miejsce na wystawienie swojej ulubionej zastawy stołowej, ozdobnych mis czy książki kucharskiej.


Black Red White, kuchnia Siódme Niebo

Zestawy z witrynami pasują zarówno do kuchni otwartych na salon, jak i znajdujących się w osobnym pomieszczeniu. Pamiętaj jednak, że nie istnieje reguła, zgodnie z którą otwarte kuchnie muszą być minimalistyczne, a w klasycznych sprzęt i akcesoria należy układać na blatach. Ozdobne misy, kosz owoców czy zielniki będą świetnie wyglądać także na wyspach kuchennych, natomiast błyszczące fronty szafek efektownie wypadną również w wydzielonych wnętrzach kuchennych.

To, czy zdecydujesz się na kuchnię otwartą, zamkniętą czy półotwartą, zależy głównie od Twojego gustu i przyzwyczajeń. Więcej inspiracji, które pomogą Ci znaleźć idealną aranżację, znajdziesz na stronie Black Red White.