Po trzech latach badań powstał namiot drzewo, wykonany przez Luminair. Założeniem projektu było stworzenie obiektu, który pomoże ludziom  przebywać tak blisko natury, jak to tylko możliwe, a jednocześnie nie naruszać rytmu lasu. Stworzona kapsuła pozwala wtopić się w otoczenie i śledzić cykl życia.

Namiot drzewo jest wykonany z bawełnianego mocnego brezentu, zaś jego konstrukcja poprzez zastosowanie odpowiednio wygiętych ram daje stabilizację i wygodę. Połączone zostało drewno jesionowe z lekkimi aluminiowymi ramami, wygiętymi w kulisty kształt. Całość jest wygodna do transportu.

Namiot jest w 100% wodoodporny, a na zewnątrz ocieplony wełną owczą, dzięki czemu stanowi idealne schronienie przez cały rok. Można go nabyć w różnych odcieniach zieleni.

Wnętrze pomieszczenia obejmuje trzy metry średnicy i swobodnie pomieści 2 osoby dorosłe. Piec do ogrzewania i gotowania jest na biopaliwo i może również podgrzewać wodę przechowywaną wewnątrz zbiornika pod podłogą.

Idealny obiekt na bycie blisko natury...do ogrzewania i gotowania jest na biopaliwo i może również podgrzewać wodę przechowywaną wewnątrz zbiornika pod podłogą.

Idealny obiekt na bycie blisko natury...