Drodzy Trendzowicze. Tym razem na łamach trendu.pl i antenie radia VOX FM poruszamy temat okularów przeciwsłonecznych. W praktyce to modny dodatek, który nie ma nic wspólnego z ochroną oczu. Służy jedynie do podkreślania naszego stylu i kreowania wizerunku.

W sezonie wakacyjnym 2007 modne są okulary nawiązujące do stylu lat 60-tych i 70-tych. Im większe tym lepsze. Nasze rodzime celebrities m.in Frytka, Niania Dygant, Agnieszka Włodarczyk zakupiły trendz okulary. Niestety nie zadbały o resztę stroju.

Foto: Niania Dygant

Foto: Agnieszka Włodarczyk

Foto: Frytka

Moda na wielkie okulary została wylansowana przez ex przyjaciółki Paris Hilton i Nicole Richie, słynne hollywoodzkie gwiazdy.

Foto: Paris Hilton

Polskie gwiazdki zapominają o tym, że nie wystarczy mieć okulary. Okulary muszą być designerskie. Radzimy częstsze wizyty u stylisty. Wracajac do trendów obowiązujących na świecie. Zwróćcie uwagę na różnorodność okularów, które prezentują Lindsay Lohan, Paris Hilton czy Angelina Jolie. Możemy wyróżnić 3 trendy, które zamykają się w stylu Vintage (czyli wszystko co znajdziesz na strychu u rodziców).

Pierwszy trend nazwaliśmy policyjnym (klimat filmów gangsterskich z lat 70-tych). Wyróżnia go cienka, złota ramka i kształt a la "mucha" (Lindsay Lohan).

Foto: Lindsay Lohan

Foto: Angelina Jolie

Kolejny trend można skojarzyć z postacią Jackie Kennedy z lat 60-tych. Aktualnie reprezentowany jest przez Nicole Richie.

Foto: Nicole Richie

Ostatni trend, to okulary które wyglądają jak wykonane z jednego elementu. Ich futurystyczne kształty możecie zaobserwować na nosie Paris Hilton. Ten styl stanowi rozwinięcie trendu policyjnego.

Foto: Paris Hilton

Jeżeli masz okulary w stylu Vintage to koniecznie ubierz swojego pieska w ciuszek LuluLove utrzymany w konwencji lat 60-tych (www.sklep.trendu.pl). Trendzowicze, zachęcamy Was do przesyłania zdjęć ze swoimi ulubionymi okularami. Pokażemy je na Trendz. Będziecie sławni. Zdjęcia prosimy przesyłać na adres: radek@trendu.pl.

Foto: ubranko Lululove Madame Op