31 letni Brytyjczyk w niesamowity sposób eksperymentuje z nowymi technologiami. Nie tylko w stu procentach wykorzystuje to, co jest na rynku, ale również sam jest wynalazcą. Jego prace charakteryzują się nowoczesnością i oryginalnością. Nigdy nie wiadomo co młody projektant wymyśli i przedstawi światu. Współpracował już z takim dizajnerami jak Ron Arad czy Ingo Maurer, i z firmami jak Trussardi, Swarovski oraz Sony Bravia.

Paul jest uważany za zastępcę Ingo Maurera. Nic dziwnego, już nawet w prasie rosyjskiej został uznany za magika lamp. Prace Paula właśnie takie są – magiczne, tajemnicze, proste formą, ale skomplikowane do zrozumienia.
Miesza ona różne technologie tworząc niepowtarzalne obiekty świetlne. Jego lampa Neon za dnia wyglądała jak wielka transparentna, szklana probówka. Natomiast, gdy zapadnie zmrok lampa zamienia się w światło lekko fosforyzujące w kolorze pomarańczowo – różowym.
Tom Dixon, napisał: „NeON to dzieło sztuki samo w sobie. Kształt jest piękny, a światło technicznie powalające”

Paul wprowadza bardzo wiele nowoczesnej technologii w swoje projekty, które umożliwiają mu formułowanie lamp w dowolne kształty.