W trakcie tegorocznego Łódź Design Festival już po raz drugi przeprowadzono plebiscyt i wystawę Must Have – najciekawszych i najbardziej zasługujących na uwagę przedmiotów, odzwierciedlających aktualne trendy w projektowaniu.
W tym roku spośród ponad 300 nominowanych i zgłoszonych produktów wyróżniono 66. Wśród laureatów plebiscytu znalazł się piekarnik Zen zaprojektowany przez katowickie studio Code dla Amica.

Piekarnik Zen został skonstruowany z myślą o użytkownikach, którzy cenią sobie spokój i harmonię. Produkt Amica nawiązuje do japońskiej tradycji minimalizmu i na tej podstawie tworzy nowy trend we wzornictwie. Projektanci podkreślają łatwość obsługi urządzenia i wykorzystanie naturalnego drewna. Nie ma tu dziesiątków przycisków i wyświetlaczy – piekarnik obsługuje się tylko dwoma pokrętłami, możemy ponadto wybierać kolory frontu i drewnianej rączki, dopasowując urządzenie do własnych upodobań i wystroju kuchni.

O piekarniku Zen zrobiło się głośno, gdy otrzymał swoją pierwszą nagrodę – red dot best of the best. To największy i najsłynniejszy konkurs wzornictwa, który od kilkudziesięciu lat przyciąga najbardziej znane firmy z całego świata. Must Have dla Zen to potwierdzenie wyjątkowego uroku, jaki emanuje z arcydzieła – w tym wypadku arcydzieła sztuki wzorniczej.

Autor: Karolina Popłońska