Podczas odbywających się w tym roku najważniejszych targów wzornictwa przemysłowego, Salone del Mobile w Milanie została zaprezentowana wystawa „Young Creative Poland” poświęcona młodemu polskiemu designowi. W legendarnym już muzeum La Triennale Di Milano podczas wspomnianych targów królowało polskie wzornictwo, grafika i architektura. Wszystko to dzięki działaniom trzech przebojowych kobiet, kuratorce wystawy Miśce Miller Lovegrove polskiej architektce mieszkającej od lat w Londynie, gdzie jest współwłaścicielką studia projektowego Lovegrove.

Annie Pietrzyk-Simone, która jest producentem i współautorką tej wystawy oraz architektce polskiej od lat mieszkającej we Włoszech Monice Unger, która w Mediolanie pełniła rolę producenta ekspozycji. „Young Creative Poland” dało możliwość zaprezentowania się w Milanie najciekawszym, najbardziej innowacyjnym i cenionym polskim projektantom. Wśród nich znaleźli się m.in. Oskar Zięta, Moomoo Architects, Puff Buff czy Jarosław Kozakiewicz. Obok projektantów i architektów zaprezentowali się także graficy i twórcy animacji m.in. Monika Zawadzka, KIS, Tomasz Bagiński czy M-City.

Wystawa ta prezentująca najlepszych i najbardziej obiecujących polskich designerów ukazała też swoje drugie oblicze, a mianowicie zaprezentowano w Mediolanie także historię polskiego wzornictwa od lat 30-tych do lat 60-tych XX wieku. Warto również wspomnieć, iż „Young Creative Poland” we włoskim mieście to już druga odsłona projektu Miśki Miller Lovegrove, którego pierwsza edycja miała miejsce w 2009 roku w Londynie.