Pachnące drzewka przystrojone kolorowymi ozdobami, wystawy sklepów udekorowane wizerunkami Świętego Mikołaja czy nawet ulice miast zdobione kolorowymi lampkami – czym byłyby Święta Bożego Narodzenia bez charakterystycznych ozdób, które nadają wspomnianym dniom niezwykłego charakteru? Przenieś magiczną atmosferę Świąt do wnętrza swojego domu i ciesz się tym wyjątkowym klimatem. Podpowiadamy, jak w szybki i prosty sposób nadać wnętrzu świąteczny design, bez konieczności dokonywania radykalnych zmian.

Wbrew pozorom przygotowanie mieszkania na Święta nie jest ani praco-, ani czasochłonne. Nie wymaga również zakupu drogich, gotowych ozdób czy też niszczenia ścian w celu zawieszenia wspomnianych dekoracji. Wystarczą proste przedmioty codziennego użytku i odrobina wyobraźni, by z pomarańczy zrobić ozdobne krążki, a arkusz białego papieru zamienić w fontannę płatków śniegu.

Ozdoby do kuchni

Kuchnia to przede wszystkim smaki i zapachy. Warto mieć to na uwadze tworząc ozdoby świąteczne, które docelowo mają nadać klimat wspomnianemu wnętrzu. Ciekawe dekoracje wykonasz przy użyciu składników, które... znajdziesz w swojej spiżarni. A jakie ozdoby – konkretnie – warto umieścić w domowej kuchni? Na przykład pomarańczowe krążki. Do ich wykonania będziesz potrzebować kilku pomarańczy, soku z cytryny, piekarnika, czerwonej wstążki lub muliny i przezroczystych haczyków Command™. Owoc pokrój na plastry o grubości ok. 5-6 mm, skrop sokiem z cytryny, a następnie rozłóż na kratce i umieść na godzinę w piekarniku nagrzanym do temperatury 135*C. Po tym czasie zmniejsz temperaturę do 120*C i susz plastry przez kolejne 2 h. Gotowe ozdoby wyjmij z piekarnika i odstaw do wystygnięcia. Teraz wystarczy już tylko przewlec przez suche plasterki mulinę lub wstążkę i zawiesić gotową ozdobę na haczyku Command, umieszczonym w dowolnie wybranym miejscu w kuchni np. na ścianie czy szafce.

Dekoracje do sypialni

Śnieg w sypialni raczej nie jest dobrym pomysłem. Chyba, że pod postacią pięknego wodospadu składającego się ze... śniegowych płatków. Do wykonania ozdoby będziesz potrzebować białej muliny, kilkanaście białych arkuszy grubszego papieru, obustronnej taśmy klejącej i haczyków Command. Każdy z arkuszy złóż na pół, a następnie narysuj (na jednej połowie) wzór płatka śniegu. Jeśli nie masz zdolności plastycznych, wspomniany wzór możesz wydrukować używając gotowych szablonów, które znajdziesz w internecie. Wytnij wszystkie płatki. Połowę z nich ułóż na płaskiej powierzchni w odległości ok. 10 cm, naklejając na każdym kawałek dwustronnej taśmy klejącej. Połącz płatki przeciągając przez ich powierzchnię mulinę. Pamiętaj, aby z jednej stron ozdoby pozostawić ok. 10 cm odcinek muliny. Posłuży on do zawieszenia dekoracji. Teraz wystarczy już tylko nakleić na każdy z papierowych płatków jego lustrzane odbicie i zawiesić ozdobę przy pomocy haczyka umieszczonego na suficie w sypialni. Pamiętaj, że im więcej łańcuchów wykonasz, tym piękniejszy będzie efekt końcowy.

Święta w salonie

Święty Mikołaj wraz z zaprzęgiem reniferów to jeden z najbardziej charakterystycznych, bożonarodzeniowych motywów zdobniczych. W związku z powyższym nie powinno go zabraknąć również w centralnym punkcie twojego mieszkania, czyli w salonie. Jak sprawić, aby Mikołaj wraz ze swoim zaprzęgiem zagościł na ścianach pokoju? Wystarczy, że wydrukujesz odpowiedni wzór i potniesz w taki sposób, aby każdy element wspomnianego motywu tworzył osobny obrazek. Pojedyncze arkusze umieść w ramce lub antyramie. Obrazki zawieś na ścianie przy użyciu rzepów lub haczyków Command w odległości ok. 5 – 10 cm od siebie. Pamiętaj o zachowaniu kolejności w zaprzęgu, ponieważ w innym przypadku ozdoba straci swój urok.

Święta – choć piękne – trwają jednak stosunkowo krótko. Co zrobić z gotowymi ozdobami po okresie świątecznym? Wystarczy zdjąć je z haczyków, a sam system mocujący odkleić od ściany, nie pozostawiając w ten sposób dziur czy też szpecących plam na ich powierzchni. Zarówno ozdoby, jak i haczyki, warto umieścić w odpowiednim opakowaniu i schować wraz z pozostałymi ozdobami bożonarodzeniowymi. Dzięki temu z powodzeniem będziesz mogła wykorzystać je również w przyszłym roku.