Kultura saunowania przeżywa rozkwit. Za sprawą rozwoju trendu saunowego w Niemczech, Polsce czy na Słowacji, mamy do czynienia z nowym stylem życia. Bywalcy rytuałów naparzania zwanych Aufguss, podróżują od jednej do drugiej nocy wypełnionej aromatami olejków i odkrywają kolejne centra w których nie ma miejsca dla strojów kąpielowych.

Göteborg, drugie co do wielkości miasto Szwecji zaprasza do nowej, designerskiej sauny. Za projekt odpowiada zlokalizowane w Berlinie studio Raumbaldor. Göteborg Bathing Culture w porcie przemysłowym przenosi świat relaksu i SPA w przestrzeń postindustrialną.

Zwróćmy uwagę na oryginalną bryłę i formę przybytku oferującego relaks w wysokich temperaturach. Elewację wykonano z blachy falistej, wewnętrzne ściany to pochodzące z recyklingu szklane butelki.

W środku perfekcyjne drewno, zgodnie z zasadami tworzenia sauny fińskiej. Niezwykła harmonia morza, przytulnego drewnianego wnętrza i niepokojącego industrialnego widoku, który symbolizują metal, asfalt i beton.

Göteborg zaprasza swoich mieszkańców do odkrywania przyjemności z saunowania i zachęca do nawiązywania kontaktów towarzystkich w oryginalnej przestrzeni postindustrialnej.