W grudniu ruszyła 3 edycja międzynarodowego konkursu dla młodych projektantów- Fashion Designer Awards.

Uczestnikom konkursu przyjdzie zmierzyć się z tematem niezwykle "żywiołowym" (dosłownie i w przenośni)- "4 żywioły kolekcji pret-a-porter". Owoce ich pracy zostaną rzetelnie ocenione przez jury składające się ze sław, zarówno ze świata mody jak i filmu: Maciej Zień, Izabela Łapińska, Joanna Klimas, Mariusz Przybylski, Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski, Natalia Kukulska, Małgorzata Socha, Lidia Popiel.

Trzeba przyznać, że jest o co walczyć. Pulę nagród tworzą: 10 tysięcy złotych, stypedia naukowe, praktyki i staże w atelier projektowania zarówno zagranicą jak i w Polsce oraz praktyki w firmach z branż, które bezpośrednio korespondują ze światem mody tj. czasopisma modowe i firmy odzieżowe.

Joanna Sokołowska- Pronobis, organizatorka konkursu, wierzy, że tego typu przedsięwzięcie pozwoli wyłowić prawdziwe talenty, a młodzi, zdolni ludzie zachwycą projektami, które otworzą im drzwi do świata wielkiej mody.

Prawdziwość tego poglądu zdają się potwierdzać słowa zwyciężczyni I edycji konkursu- Sabriny Pilewicz:

„Wygrana Fashion Designer Awards dała mi pewność siebie do realizacji wszystkich modowych pragnień”

Młodzi, zdolni projektanci, którzy chcą spróbować swych sił i pokazać swoje projekty szerszej publiczności mogą nadsyłać swoje zgłoszenia do 25 lutego.

Szczegóły na www.fashiondesignerawards.com.pl