iPhone od swojego pojawienia się na rynku w 2007 roku spowodował prawdziwą burzę na rynku telefonów komórkowych. Nie chodziło tu bynajmniej o funkcjonalność telefonu ale o jego design oraz łatwość obsługi która przeważyła nad niedopracowaniami systemu. Od tamtej pory  Nokia, Sony Ericsson oraz inne marki starały się stworzyć telefon który nie tylko będzie mieć ciekawy design ale również będzie wygodniejszy w obsłudze od iPhona.

W ostatnich dniach  na rynku szwedzkim pojawił się nowy Sony Ericsson Xperia X1, który nie tylko odznacza się ciekawy designem(znacznie bardziej eleganckim niż ten w iPhonie) ale również oprócz dotykowego ekranu, posiada  wysuwaną klawiaturę, która ma ułatwić pisanie smsów. Oczywiście oprócz standardowego już odtwarzacza muzycznego posiada on również Wi-FI co może okazać się znacznym ułatwieniem szczególnie dla osób ceniących sobie posiadanie gadgetu, który ułatwi im sprawdzanie poczty w dowolnym miejscu ich pobytu.

Sony Xperia X1 jest na pewno ciekawym produktem, który być może nie spowoduje burzy na rynku telefonów komórkowych ale na pewno wniesie trochę świeżości i nowoczesności, ale czy się stanie europejskim Iphonem tego nie jestem pewna....