Holenderscy projektanci z Sinot Exclusive Yacht Design (SEYD) podczas jachtowego show w Monako zaprezentowali rewolucyjną koncepcję symetrycznego jachtu. Nowatorska koncepcja pokazana na Monaco Yacht Show 2015 to symetryczny design, a także niekonwencjonalne rozwiązanie, polegające na tym, że luksusowy jacht może pływać w obie strony.

Filozofia twórców oparta została na koncepcji projektowania, które zaczyna się od środka obiektu. Od centralnej części jachtu, dedykowanej właścicielom, rozchodzą się symetryczne pokłady, których w sumie jest sześć. Na jachcie poza gospodarzami wygodnie zmieści się 36 gości i 48 członków załogi. Na pokładzie znajdują się basen, SPA oraz siłownia z okrągłą bieżnią. Prywatny apartament właściciela wyposażony został w taras urządzony w stylu ogrodu japońskiego, który zapewni harmonię, spokój i doskonały widok.

Pokłady na jachcie łączą wytyczone w centrum designerskie spiralne schody. Symetryczny jacht to dopiero projekt, ale firma SEYD oprócz wizualizacji przygotowała wierny model 3D. Stocznia BMT Nigel Gee natomiast zagwarantowała, że wykonanie takiej jednostki jest realne. Co więcej, wszelkie obliczenia pozwalają stwierdzić, że dzieło SEYD będzie doskonale zwrotne, pomimo tego że nie posiada rufy. Symetryczny jacht to nie tylko mistrzowski design, ale także narodziny nowego trendu w budowie luksusowych jednostek pływających.