Olafur Eliasson to designer, który w swoich pracach inspiruje się relacjami zachodzącymi między światem organicznym, a technologią. Na zlecenie BMW, projektant stworzył unikalny samochód wyścigowy H2R. Współpraca twórcy z bawarską marką trwa od 2005 roku.

W tym czasie powstał niezwykły projekt, który ujrzy światło dzienne już w maju 2008 roku. Premiera koncepcyjnego pojazdu odbędzie się rzecz jasna w Monachium. Samochód wyróżniają dwie powierzchnie. Jedna wykonana jest z połyskującego metalu. Drugą pokrywa warstwa lodu. BMW tworzy samochody, które są technicznie doskonałe. Design firmy wzbudza coraz mniejsze kontrowersje. Samochody zaprojektowane przez Chrisa Bangle i inspirowane ogniem okazały się wyprzedzać czasy w których powstały.

Projekt Olafura Eliassona rzuca na kolana. Ten samochód to prawdziwy manifest, który prowokuje nas do myślenia o ocieplającym się klimacie. BMW to firma, która wyznacza trendy. Po raz kolejny jest o krok przed konkurencją. Powstała prawdziwa, samochodowa sztuka. Jesteśmy pod wrażeniem.