Warto pamiętać, że design to przede wszystkim projektowanie użytkowe, które odznacza się funkcjonalnością i ergonomią. Designerski produkt powinien przede wszystkim zaskakiwać użytkownika swoim wyglądem czy zrealizowanym pomysłem. Do takich designerskich projektów należy nowoczesny dom handlowy w Tajlandii, który został stworzony na potrzeby handlu detalicznego na zlecenie firmy Siam Piwat.

Sklep charakteryzuje się neutralnymi kolorami jak szarości, biele i brązy, połączonymi z metalicznie srebrnymi elementami. Paleta barw i minimalistyczne wzornictwo sprawiają, że ten dom towarowy wyróżnia się od reszty. Najbardziej unikalną wizualnie częścią obiektu jest sklep z obuwiem. Składa się on z wielopoziomowych, srebrnoszarych cylindrów, używanych do przechowywania butów.

Nowoczesny dom towarowy w Tajlandii jest nie tylko piękny, ale przede wszystkim odpowiada na potrzeby konsumentów, oferując im niezapomniane futurystyczne doznania. Biorąc pod uwagę wzrost w ostatnich latach zakupów online, takie miejsca mogą właśnie designem zachęcać klientów do częstszych wizyt.