Rado True Thinline Leaf to elegancki zegarek, wykonany z efektownego ceramicznego materiału. Szwajcarska marka połączyła wytrzymałą ceramikę z ciekawą kombinacją kolorów i faktur.

Marka Rado jest wiodącym innowatorem w produkcji ceramicznych zegarków, a True Thinline Leaf stanowi tego doskonały przykład. Ceramiczny zegarek jest odporny na wszelkiego rodzaju zarysowania, a do tego niesamowicie lekki.

Poza elementami ceramicznymi zegarek składa się z piaskowanego tytanu, z kilkoma akcentami wykonanymi ze złotej PVD ze stali nierdzewnej. Pasek zegarka wyposażono w trzyrzędową polerowaną zieloną ceramikę z tytanowym zapięciem.

Ceramiczna konstrukcja True Thinline Leaf jest designerskim wyczynem, ale centralnym i najmocniejszym punktem zegarka wydaje się być jego piękna tarcza. Wykonano ją z zielonej masy perłowej, zaś na jej spodzie nadrukowano wzór liścia, który dzięki przezroczystości materiału widoczny jest na tarczy.

Półprzezroczystość tworzy wspaniały efekt zegarka Rado, ponieważ odbijające się w tarczy światło zmienia obraz i wyrazistość wzoru liścia.