Znany projektant Tom Ford posiada długą historię tworzenia najlepszej mody, ale Tom Ford 001 jest pierwszym dodatkiem modowym, który ma wprowadzić markę do świata luksusowych zegarków. Nowy zegarek powstał we współpracy z Bedrock Manufacturing Company, tą samą firmą, która produkuje kultowe zegarki Shinola i Filson.

Bedrock znany jest z wysokiej jakości skórzanych pasków do zegarków, co łatwo zauważyć w przypadku Tom Ford 001. Wymienny pasek ma pleciony kształt i wygodnie owija się wokół nadgarstka. Ozdobny pasek doskonale uzupełnia minimalistyczny cyferblat. Nie podano informacji o mechanizmie zegarka, ale można bezpiecznie założyć, że jest on od Ronda lub co najmniej tej samej jakości, które używane są w zegarkach Shinola i Filson.

Cyferblat Tom Ford 001 ma prostokątny kształt i jest dostępny w czterech rodzajach wykończenia: żółtego złota, szczotkowanego złota, polerowanego złota i matowej stali nierdzewnej. Elegancki korpus zegarka charakteryzuje się lekką krzywizną, co pozwala na zakładanie go i noszenie w ergonomiczny sposób. Model Tom Ford 001 jest uniwersalny, dedykowany zarówno kobietom, jak i mężczyznom.