Louis Vuitton podczas Milan Design Week 2015 zaprezentował nowe projekty, które poszerzyły rozpoczętą w 2012 kolekcję „Objets nomades”. Francuska marka do realizacji swojego niebanalnego przedsięwzięcia zaprasza międzynarodowych projektantów i designerów, którzy tworzą nomadyczne meble i akcesoria, wyrażające luksusowy styl Louis Vuitton.
Przedstawiona podczas Tygodnia Designu 2015 w Mediolanie kolekcja Przedmiotów Nomadycznych składa się z 16 unikatowych projektów, wśród których znajdziemy m.in. hamak, składany stolik czy lampę zasilaną promieniami słonecznymi. Wszystkie przedmioty są sprzedawane w limitowanych edycjach bądź stanowią wyłącznie prototypy. Oryginalną kolekcję można oglądać w niebanalnym otoczeniu Palazzo Bocconi, którego wnętrza ciekawie kontrastują z nowoczesnymi przedmiotami.
Louis Vuitton znany jest z luksusu, funkcjonalności i wprowadzanych innowacji już od połowy XIX wieku. Marka z jednej strony nawiązuje do swoich korzeni i na swój sposób jest przewidywalna, jednocześnie dorównując tempa ciągłym zmianom zachodzącym w stylu życia. Zderzenie znanych projektantów z doświadczeniem Louis Vuitton stało się dobrą okazją do wykreowania nowych kształtów i wykorzystania niestandardowych materiałów.
Powstały przedmioty, które są intuicyjne, a jednocześnie designerskie. Plastyczne formy, jakościowe materiały, rzetelne rzemiosło, estetyka, dopracowane detale to bez wątpienia wpływ Louis Vuitton. Jednocześnie każdy przedmiot cechuje indywidualizm jego twórcy. Dodatkowym atutem nomadycznych przedmiotów jest fakt, że każdy z nich jest modułowy, składany i przenośny, zapewniając w ten sposób użytkownikowi funkcjonalność i praktyczność.
W tym roku marka nawiązała współpracę z 3 nowymi, utalentowanymi twórcami, wśród których znaleźli się: the Raw Edges, Gwenaël Nicolas i Damien Langlois-Meurinne. Dołączyli oni do zacnego grona kreatywnych partnerów Louis Vuitton, takich jak Campana Brothers, Patricia Urquiola, Barber & Osgerby, Nendo, Maarten Baas i Atelier Oï.