Geoid to turecka firma z siedzibą w Stambule, która zdobyła nagrodę za najlepszy design wnętrz hotelowych.

Nagrodzony został projekt modernizacji hotelu Maxx Royal Kemer Resort and SPA, który mieści się w kurorcie Antalya. Luksusowy budynek oferuje niesamowicie piękne widoki z uwagi na swoje położenie przy malowniczej piaszczystej plaży.

Budynki kompleksu występują w kolorach ziemi i miedzi, dzięki czemu wtapiają się w otoczenie i tworzą harmonijną całość z środowiskiem naturalnym. Wnętrza hotelu utrzymane zostały natomiast w kolorystyce i stylistyce nawiązującej do czterech żywiołów: wody, ziemi, powietrza i ognia.

Motywy lazurowe to odniesienie do wody, brązowe elementy to ziemia, powietrze występuje w szmaragdach, zaś ogień reprezentuje intensywna barwa pomarańczy. Dodatkowo wystrój uzupełniają naturalne materiały jak drewno i kamień, które współgrają perfekcyjnie z ogólną koncepcją projektu.

Koncepcja czterech żywiołów została zaimplementowana w hotelowym designie wnętrz bardzo spójnie i konsekwentnie, zaczynając od linii i kształtów, poprzez kolorystykę pościeli, kończąc na uniformach pracowników.