Klasyczne gry wideo mają swoich fanów zarówno wśród tych, dla których były one technologiczną nowinką, jak i tych, którzy – znużeni niewiarygodnie realistycznymi i rozbudowanymi współczesnymi grami komputerowymi i konsolowymi – chcieli nieco odetchnąć, oddając się prostym i jakże satysfakcjonującym czynnościom, do jakich należy ściganie duszków po labiryncie czy przeskakiwanie z platformy na platformę.

Oprócz swojego potencjału rozrywkowego – grywalności, jak to nazywają rasowi gracze – gry vintage mają jeszcze jedną zaletę: niepowtarzalny design pozbawiony pretensji do fotorealistycznego odwzorowywania tego, co dobrze znamy z codzienności życia albo tego, co moglibyśmy z niej znać, gdyby, no cóż, zaatakowali nas kosmici albo żywe trupy. Tę bezpretensjonalną stylistykę, w której kilkadziesiąt pikseli mogło być całą postacią bohatera, dostrzegł zespół myloview – i wykorzystał ją podczas tworzenia swojej najnowszej kolekcji dekoracji ściennych Retro Video Games.


W znanym przeboju Lany del Rey Video Games tytułowe gry symbolizują nostalgię za cudownymi czasami, które bezpowrotnie minęły. Choć są one zabawne i kolorowe, tę nutkę nostalgii, jaką wywołuje widok bohaterów kultowych gier, można wyczuć także w projektach myloview. W końcu ci, którzy jako dzieci podróżowali wraz z Raymanem, by uwolnić wszystkie Electoony porwane przez tajemniczego Mr. Darka albo pomagali nieutraszonemu Mario uwolnić Księżniczkę Brzoskwinkę, często grają już w gry komputerowe z własnymi dziećmi.


Wskazując jednocześnie na nostalgię i dobrą zabawę, dekoracje z serii Retro Video Games sprawdzą się w pokojach zarówno dużych, jak i małych miłośników gier – i to nie tylko w sypialniach. Fototapeta przedstawiająca znany pejzaż z gry Super Mario (z grzybkiem!) może być intrygującym i zabawnym uzupełnieniem aranżacji nowoczesnego wnętrza – i świetnym, jak nazywają to Anglosasi, conversation starter, czyli pretekstem do rozpoczęcia rozmowy z gośćmi. Równie stylowym żartem będzie naklejka z tymże Mario przyklejona przy brzegu półki, jakby właśnie zbierał się do skoku na kolejną platformę. Fototapety z kultowym labiryntem Pacmana sprawdzą się w różnych wnętrzach: od łazienki (ze względu na chłodną kolorystykę), poprzez pokój nastolatka, aż po kuchnię (w końcu Pacman jest znanym koneserem... duszków), a nawet pub czy kawiarnię.


Nienaganny design nie jest jedynym, co wyróżnia dekoracje ścienne stworzone przez myloview. Produkty tej firmy charakteryzuje także dbałość o ekologiczne standardy. Materiały, na których drukowane są fototapety do kuchni i naklejki, powstają w oparciu o naturalne składniki, a technologia HP Latex, w której tworzone są nadruki, pozwala na osiągnięcie najwyższej jakości koloru bez konieczności wykorzystywania toksycznych składników. Dzięki niej dekoracje myloview są nie tylko bezpieczne dla zdrowia, lecz także wyglądają imponująco nawet po latach – HP Latex zapewnia odporność na promieniowanie UV i drobne uszkodzenia mechaniczne oraz pozwala na delikatne przemywanie powierzchni dekoracji.

Co więcej, montaż fototapet i naklejek z serii Retro Video Games to sama przyjemność, czy może raczej wstęp do przyjemności, jaką jest błyskawicznie i radykalnie odmienione wnętrze. Poradzi sobie z nim każdy, ponieważ materiały, na których drukowane są dekoracje, można indywidualnie dobrać pod kątem charakteru pomieszczenia oraz właściwości ściany.