Paweł Kozłowski – „Swanski“ – malarz, grafik, ilustrator, autor animacji i teledysków, projektant, skateboarder. Przez pewein czas współtwórca deskorolkowej firmy Fenix Athletico, założyciel streetwearowej firmy Turbokolor.
Urodzony w 1980 roku w Warszawie, w dzieciństwie przyswoił rzeczywistość szarą jak i później tą kolorową jaką niosły za sobą przemiany systemowe. Co miało na pewno wielki wpływ na jego późniejszą twórczość i specyficzną wrażliwość.

Przez ostatnie 10 lat stworzył około 70 grafik zdobiących deskorolki dla wielu miedzynarodowych firm takich jak amerykańskie Listen, Creation, Satori, oraz europejskie Cliché, Hessenmob, Popular czy Red Bull… 

Dla Swanskiego, deskorolka to dziedzina miejskiej kultury, nie sport jak wiele osób próbowało już nie raz ją zaklasyfikować. To ruch społeczny, zbudowany na podwalinach ekscentrycznej formy ekspresjii ruchowej który wydał na świat wielu wspaniałych artystów jak chociażby Spike Jonze, Evan Hecox czy Michael Leon. 

Otwarcie wyjątkowego miejsca łaczącego w sobie butik, skateshop i galerię – o nazwie Veteran, jest świetną okazją do zorganizowania tej podsumowującej ostatnie 10 lat pracy Swanskiego wystawy. 

Zobaczymy tam oryginalne deski, jak i niektóre zachowane rysunki, z których powstały potem grafiki na seryjnie produkowane deskorolki.

Zapraszamy.

Wernisaż 14.08.09 
Start godzina 20.00
(Wstęp z zaproszeniami)

Wystawa czynna od 15tego do 20tego sierpnia, w godzinach od 16:00 do 20:00
(oprócz Niedzieli)