Drukowanie 3D stało się ostatnio gorącym tematem, wszyscy chcieliby posiadać specjalne urządzenia, które pozwolą na uzyskanie efektu 3D. Jest to jednak trudne. Trzeba najpierw zrozumieć zasady modelowania 3D. Urządzenie 3Doodler obniża zdecydowanie poprzeczkę, nie wymaga posiadania przez nas specjalnych umiejętności. Możemy tworzyć dowolne kreacje po prostu przy pomocy pióra.

W przeciwieństwie do innych drukarek 3D, 3Doodler nie wymaga podłączenia do komputera. Zamiast tego mamy niezwykle masywny długopis, który zawiera w sobie wystarczający sprzęt i oprogramowanie. Zwyczajny długopis i możemy tworzyć przestrzenne konstrukcje.

Aby używać 3Doodler, wystarczy nauczyć się rysować piórem w powietrzu (lub na kartce papieru, jeśli robisz dwuwymiarowy kawałek). Z końca długopisu automatycznie wyciskana jest odpowiednia substancja, po naciśnięciu przycisku. Możesz od razu tworzyć dowolny obiekt, rysując i trzymając przez cały czas palec na przycisku. Wystarczy tylko trochę wyobraźni i kreatywności.

Oczywiście, to, co można stworzyć przy pomocy pióra 3D pióra, nie będzie tak zaawansowane, jak wytwory ze standardowego modelowania 3D.  Jednakże wyjątkowa obudowa pióra 3D pozwala na jego stosowanie w dowolny sposób. Chociażby przy łączeniu kilku elementów możemy je zwyczajnie ze sobą zespawać. 

Obecnie 3Doodler zyskuje coraz więcej zwolenników. Kosztuje jedyne 75 dolarów w zestawie z dwiema torebkami tworzywa do modelowania w różnych kolorach. Możliwość kreacji pozostaje dowolna. Rekomendujemy.