Przedstawiamy recenzję modelu, który zmienia reguły gry na rynku laptopów gamingowych. To Acer Predator G9-791

Specyfikacja

Czy komputer gamingowy może oferować więcej ? Laptop jest jednym z najbardziej bezkompromisowych urządzeń na rynku. Na pokładzie znajdziemy najmocniejszy procesor z linii Core i7. To model 6700HQ. Do tego imponujące 64 GB pamięci RAM. Całość oferuje rzucającą na kolana częstotliwość taktowania na poziomie 2400 Mhz. Pamiętacie, ile oferowały ZX Spectrum czy Amiga 500 ?

Za generowanie grafiki odpowiadają dwie kości: energooszędna Intel HD 530 i ekstremalna Nvidia GeForce GTX 980M. Na dane przeznaczono dwa dyski SSD o łącznej pojemności 1 TB. Całość dopełniają cztery wbudowane głośniki i subwoofer.

Ekran

Acer posiada matowy wyświetlacz o przekątnej 17,3 cala. Monitor pracuje w rodzielczości 4K 3840x2160 px. To matryca IPS, która gwarantuje niezwykle wysoką jakość odwzorowania barw i kątów widzenia. Nawet przy intensywnym świetle nie występują problemy z pokonywaniem kolejnych gier.

Obudowa, wyposażenie:

Kultowy laptop dla graczy wykonano z tworzyw sztucznych pokrytych materiałem podobnym do gumy. Całość jest niezwykle ergonomiczna i sprzyja długotrwałej pracy czy rozrywce. Dostęp do części serwisowej jest prosty i intuicyjny. Wystarczy odkręcić dwie śruby i wygodnie docieramy do slotów pamięci oraz dysków.

Warto zwrócić uwagę na innowacyjną zatokę na napęd optyczny. W testowanym przez redakcję trendu.pl egzemplarzu znalazł się w niej napęd Bluray. Gdy potrzebujemy dodatkowego chłodzenia, wystarczy wyjąć napęd i w jego miejsce zainstalować urządzenie renomowanej firmy Cooler Master, które stanowi integralny element zestawu.

Gamingowy charakter komputera podkreśla świecące na czerwono logo marki Predator. Klawiatura pozostaje klasą samą w sobie i jest idealna zarówno do pracy, jak i zabawy.

Zwróćmy uwagę na opcję podświetlania grupowego, łącznie z wyróżnieniem klawiszy dedykowanych do gier. Dzięki grupie sześciu klawiszy z lewej strony i oprogramowaniu gadżet daje możliwość zapisywania kombinacji klawiszy, które są wywoływane jednym kliknięciem. Ta sama aplikacja steruje podświetleniem i touchpadem. Gładzik jest przyjemny w dotyku i zapewnia wysoki komfort pracy.

Pewnym minusem pozostaje waga sprzętu na poziomie 4,5 kg i grubość 4 cm. Należy pamiętać jednak, że jest to laptop, który w istocie stanowi domowe centrum rozrywki, a nie przenośne narzędzie pracy.

Złącza:

lewa strona:

- gniazdo zasilania

- 2x USB 3.0

- gniazdo mikrofonowe

- gniazdo słuchawkowe

- czytnik kart pamięci

prawa strona:

- port USB 3.1 kompatybilny z Thunderbolt 3 (Apple, Chromebook)

- 2 x USB 3.0 (jedno z możliwością ładowania urządzeń przenośnych)

- port HDMI

- display port

- gniazdo LAN

- gniazdo blokady Kensington

Praca:

Acer Predator to komputer dla wybranych. Podkreśla status bardziej niż jakikolwiek inny sprzęt, łącznie z tymi sygnowanymi logo Apple. Niezwykle wydajny procesor i imponująca karta graficzna Nvidia oraz dysk SSD i ogromna ilość RAM sprawiają, że laptop pozwala uruchamiać najbardziej wymagające gry. Rozgrywką delektujemy się przy najwyższych ustawieniach. Zestaw audio wraz z dedykowaną aplikacją powoduje, że urządzenie zastępuje profesjonalne zestawy DJskie. To pierwszy laptop, który pozwala zorganizować imprezę muzyczną bez zatrudniania profesjonalistów.

Acer Predator stanowi spełnienie marzeń graczy, grafików i animatorów. Poradzi sobie z dowolnym tytułem gry i renderingiem najbardziej skomplikowanych struktur graficznych.

Czas działania, hałas, temperatura:

Temperatura w testowanym egzemplarzu w stanie spoczynku nie przekraczała 26 stopni. Komfort pracy należy ocenić jako bardzo dobry. W stanie maksymalnego obciążenia Predator rozgrzał się do temperatury 41 stopni. Urządzenie pracujące w tym trybie, oferuje 100% mocy bez utraty wydajności. Hałas generowany przez wentylatory w stanie spoczynku pozostaje niesłyszalny.

Podczas obciążenia do naszych uszu docierał uciążliwy szum. Czas pracy na baterii imponuje. W stanie spoczynku wynosił ponad 10 godzin, przy normalnym użyciu było to 5 godzin, a w pełnym obciążeniu około 2 godziny.

Podsumowanie:

Acer Predator to jeden z najlepszych laptopów gamingowych. Fenomenalne parametry, design, ergonomia i jakość wykonania nie mają sobie równych. Cena w zależności od konfiguracji mieści się w przedziale od 6 do 9 tysięcy PLN i jest adekwatna do wartości oferowanej przez przenośny komputer.

Urządzenie otrzymuje rekomendację trendu.pl i wyróżnienie w kategorii najlepszy komputer dla gracza.

Wady:

- waga 4,5 kg

- głośny układ chłodzenia

Zalety:

- ekran 4K

- ekstremalnie wysoka wydajność

- matowa matryca

- gamingowy charakter

- bogactwo i dobre rozmieszczenie portów

- wygodna klawiatura

- ergonomiczna obudowa

- bardzo długi czas pracy

- bardzo dobry układ audio

- design

- miodność