Walentynki już tuż, tuż a Ty nie wiesz, co zrobić, żeby tym razem przełamać rutynę
i spędzić ten szczególny dzień bez oklepanych już serduszek, kwiatów
czy wszechobecnej słodkości? Technologia Logitech pozwoli wszystkim zakochanym zbudować perfekcyjny walentynkowy wieczór w alternatywnym wydaniu.

Specjalnie na Walentynki Logitech przygotował skróconą listę najlepszych romantycznych filmów, piosenek oraz aplikacji, które możemy ściągnąć na smartfona lub tablet, aby uświęcić nimi ten wyjątkowy dzień.

Top 5 najlepszych walentynkowych filmów:

1. Casablanca, reż. Michael Curtiz – Romantyczny dramat rozgrywający się podczas
II Wojny Światowej. W rolach głównych Humphrey Bogart i Ingrid Bergman. Klasyczny romans złotej ery kinematografii.

2. Amelia, reż. Jean-Pierre Jeunet – Amelia, nieco naiwna młoda dziewczyna z Paryża
o wyjątkowej wrażliwości na otaczający ją świat postanawia pomóc wszystkim,
których spotyka na swojej drodze. Podczas realizacji tego nietypowego zadania odkrywa prawdziwą miłość.

3. Pamiętnik, reż. Nick Cassavetes – Przepiękna, wzruszająca historia prawdziwej miłości dwojga ludzi: ona – piękna, młoda i majętna, on – prosty chłopak, który daje dziewczynie poczucie wolności. Pamiętnik, to film, który pokazuje, że prawdziwa miłość przetrwa wszystko.

4. Duma i Uprzedzenie, reż. Joe Wright – Klasyczna historia dorastania do miłości. Piękna, uduchowiona Elizabeth Bennet spotyka samotnego, dojrzałego i bardzo dumnego Pana Darcy. Uwielbiana przez miliony romantyków historia powstała
na podstawie powieści Jane Austen.

5. Zmierzch, reż. Catherine Hardwicke – Trylogia przedstawiająca historię nastolatki, która ryzykuje wszystko, zakochując się w wampirze. To jeden z największych kinowych hitów ostatnich lat. Klimat opowieści pozwala przenieść się w niezwykle tajemniczy świat pełen pasji i namiętności.

Top 5 najlepszych piosenek, które stworzą wspaniały, romantyczny klimat:

1. Elton John, Your Song – Sam Sir Elton John uznał ten kawałek za jeden z największych hitów muzycznych wszechczasów i nie wypada się z tym nie zgodzić! Piosenka powstała w 1970 roku i wciąż utrzymuje się na listach przebojów wielu rozgłośni radiowych.

2. The Beatles, Something – Frank Sinatra powiedział kiedyś, że ta piosenka jest najlepszym miłosnym utworem ostatnich 50 lat. Musi być w tym wiele prawdy, gdyż do tej pory kawałek doczekał się ponad 150 różnych przeróbek dokonanych przez zakochanych w niej artystów na całym świecie.

3. Billy Joel, Just The Way You Are – Piosenka, którą Billy Joel nagrał dla swojej pierwszej żony. To jeden z tych numerów, które najlepiej oddają gorącą miłość jaką żywić można do drugiej osoby.

4. Sonny and Cher, I Got You Babe – Sonny and Cher: para w życiu i na scenie.
Ten kawałek nagrali w 1965 roku. Od razu pokochał go cały świat. Ten romantyczny przebój został zakwalifikowany przez magazyn The Rolling Stone’s jako jeden z 500 najlepszych utworów muzycznych wszechczasów.

5. Jim Croce, Time in a Bottle – Piosenka powstała zaraz po tym, gdy Jim Croce dowiedział się, że jego żona spodziewa się dziecka. Pierwotnie wypuszczony na rynek jako singiel, po tragicznej śmierci artysty stał się międzynarodowym miłosnym hymnem.

Top 5 najlepszych aplikacji na smartfona i tablet, które wprawią Cię w romantyczny nastrój:

1. iLove You in 50+ Languages!, Projekt: Lingolook Publikacja: LLC – Aplikacja pozwoli nauczyć się wyrażania miłości w ponad 50 językach.

2. Valentine’s Recipes, Projekt: Post Imagineering, Inc – Jeśli wieczór walentynkowy spędzicie w zaciszu domowej atmosfery, ta aplikacja dostarczy wiele romantycznych przepisów na kulinarną ucztę we dwoje.

3. Valentine Photo Free – Picture with Love, Projekt: ObjectGraph LLC – Jeśli chcesz,
by Twoja druga połówka dostała wizualny wyraz miłości, za pomocą tej aplikacji możesz przygotować wyjątkowe zdjęcie oddające Twoje romantyczne uczucia.

4. Be Mine Lite, Projekt: Big Blue Clip, LLC – Aplikacja pozwalająca na personalizowanie tradycyjnej walentynki. Możesz przygotować ją samodzielnie lub skorzystać z ogromnej liczby szablonów. Do wyboru masz również mnóstwo dodatków: serca, serpentyny, kwiaty i inne bardziej lub mniej miłosne motywy.

5. Love Horoscopes, Projekt: DailyHoroscopes.net – Sprawdź swój miłosny horoskop
i prognozy na miłość. Aplikacja pokazuje prognozę aż na 3 dni!

Walentynki to świetna okazja, żeby obdarować ukochaną osobę czymś wyjątkowym. Jeśli szukasz jednak alternatywnego pomysłu na wyrażenie uczuć, poza kwiatami i czekoladkami, Logitech przygotował kilka ciekawych propozycji na ten szczególny dzień.

Logitech Harmony Touch – pilot uniwersalny, cena: 789,99 PLN
Kolorowy wyświetlacz, który działa z wieloma urządzeniami jednocześnie.
Pozwala na personalizację dotykowego ekranu głównego.
Klawisze pozwalające na wygodną nawigację.
Zintegrowany ze Skype.
Dzięki pilotowi Harmony Touch Twój romantyczny wieczór przebiegnie bez technicznych usterek.

Logitech TV Cam HD – kamerka internetowa do telewizora, cena: 859,00 PLN
Kamera, którą łatwo podłączysz do swojego telewizora.
Dzięki łączności z Internetem, kamera pozwali na rozmowę
z bliskimi niezależnie od tego, w której części globu się znajdują.
Wbudowany w urządzenie dzwonek informuje, gdy ktoś próbuje się do Ciebie dodzwonić.
Jeśli zakochani nie mogą tego dnia spędzić razem, TV Cam HD pozwoli im przeżyć wspólnie Walentynki w wirtualnym świecie.

Logitech Ultrathin Keyboard – obudowa dla iPada z klawiaturą, cena: 419,00 PLN
Stylowa, ultracienka, aluminiowa obudowa dla iPada, dzięki której możesz zabrać tablet wszędzie, nie obawiając się o wstrząsy czy rysy. 
Wbudowana klawiatura pozwala na szybkie pisanie e-maili, a baterie zapewniają nawet do 6 miesięcy pracy.
Dzięki wbudowanemu oparciu, urządzenie pozwoli cieszyć się iPadem z każdej perspektywy – niezależnie czy będzie to pisanie wiersza miłosnego, czy oglądanie romantycznego filmu.

Logitech Touch Mouse T620 – dotykowa myszka dedykowana Windows 8, cena: 309,99 PLN
Pełna funkcjonalność myszy na każdej powierzchni, dzięki wbudowanemu sensorowi laserowemu.
Szeroka, dotykowa powierzchnia pozwala na wykonywanie pełnej gamy gestów na urządzeniu. Wygodna nawigacja sprawia wrażenie naturalnej i bardzo intuicyjnej.
Niezależnie, czy potrzebujesz myszy w kuchni, by pomagała Ci w przeglądaniu przepisów na walentynkową kolację, czy w salonie, by kontrolować ulubioną playlistę muzyczną podczas walnetynkowego spotkania, mysz Touch Mouse T620 na pewno Cię nie zawiedzie.