Kolejna prezentacja nowości Apple za nami. Wydarzenie odbyło się w San Francisco. Firma, która kontynuuje legendę, którą stworzył Steve Jobs zaprezentowałą nowe modele urządzeń. To nowy iPad Pro, Apple TV, iPhone 6S i iPhone 6S Plus oraz stworzony wraz z ikoną mody, firmą Hermes model Apple Watch.

Nowe gadżety Apple mają charakter ewolucyjny. Zabrakło rzeczywistej rewolucji i innowacji do których firma przyzwyczaiła nas podczas rządów niezastąpionego fruktarianina. Poniżej opis nowych gadżetów sygnowanych logo jabłka.

iPad Pro oferuje 12,9 calowy wyświetlacz Retina. To niezwykle lekkie urządzenie, które oferuje 10 godzin pracy na baterii. Na pokładzie znajdziemy aparat 5,6 miliona pikseli. Nowy iPad wyposażono w wyrafinowaną technologię dotykową i zmienną częstotliwość odświeżania obrazu. Gadżet jest energooszczędny. Obudowa z aluminium kryje 4 głośniki, które gwarantują wysokiej jakości dźwięk stereo.

Nowością, która idzie pod prąd wizji Jobsa jest opcjonalny rysik. Dodajmy, że Samsung oferuje podobne urządzenie od kilku lat. Urządzenie jest przydatne podczas szkicowania, tworzenia ilustracji i grafiki 3D.

Zaskakującą nowością jest Smart Keyboard. To pełnowymiarowa klawiatura, która ułatwia pisanie. Transmisja danych odbywa się przez Bluetooth. Wbudowana podstawka na tablet sprawia wrażenie, że mamy do czynienia z pełnoprawnym laptopem.

Apple TV to kolejna generacja urządzenia. Nowość to intuicyjny interfejs użytkownika. W oparciu o system tvOS pozwala przenieść nowe aplikacje i gry wprost do urządzenia bezpośrednio z App Store. Interfejs Siri pomaga w wyborze tytułów gier i filmów. Cały proces odbywa się za pomocą komend głosowych. W ten sam sposób wyszukamy programy TV, filmy i pozostałe aplikacje według takich kryteriów jak tytuł, obsada czy gatunek.

Po aktywacji, za pomocą głosu kontrolujemy odtwarzanie i nawigujemy po ekranie.

iPhone 6S i 6S Plus to nowe modele kultowych smartfonów Apple. Design pozostaje bez zmian. Gama kolorów poszerzyła się o modny róż. Modny smartfon oferuje dotykowy wyświetlacz 3D, 12 megapikselowy aparat tylny i 5 megapikselowy aparat przedni z możliwością nagrywania w formacie 4K.

Nowy iPhone to również możliwość tworzenia zdjęć w ruchu. Nowe modele wykonano z hartowanego szkła, z dodatkiem aluminium. Identyczny stop jest używany do produkcji samolotów. Gadżet jest oferowany w czterech barwach.

Apple Watch to kolejna próba wytworzenia trendu na inteligentny zegarek Apple. Tym razem w kolaboracji, z kreującą trendy w modzie firmą Hermes. Nowy Apple Watch stworzono, ze stali nierdzewnej. Modny gadżet wyróżniają skórzane dodatki. Designerski, wyrafinowany i innowacyjny. Podkreśla przynależność marki do świata wyrafinowanej mody i designu.

Nowości Apple sprawiają wrażenie, że firma zamiast koncentrować się na poszukiwaniu nowych obszarów i kreowaniu innowacyjnych wartości, podąża za rozwiązaniami, które konkurencja oferuje od dawna.

To zaprzeczenie idei, którą rozwijał Steve Jobs. Nowości kojarzą się z najgorszym okresem firmy, w którym zamiast koncentrować się na jakości produktów i ich unikalności, Apple niepotrzebnie poszerzało gamę modelową. Brak rekomendacji trendu.pl. Od teraz Samsung kreuje trendy. Apple musi się przebudzić z letargu.