CURVED/labs zaprezentowało koncept nowej generacji Macintosha.

Model nawiązuje do klasycznego Maca z 1984 roku. Transformacja ikonicznych gadżetów do XXI wieku to swoista misja CURVED/labs. Idea bezpośredniego nawiązania do kultowej generacji jabłka, który był dzieckiem legendarnego duetu Jobs / Woźniak to strzał w dziesiątkę.

Pośród niezbyt udanych nowych propozycji Apple model retro okazałby się z całą pewnością marketingowym hitem sprzedaży.

Design wizji współczesnego Macintosha nawiązuje wprost do modeli Mac i Lisa z lat 80. Co projektanci planują umieścić w miejsce stacji dysków, która tworzyła charakterystyczną przerwę, tego nie wiemy ? Być może to miejsce na porty USB.

Koncepcyjny komputer oparto na współczesnym modelu Macbook Air. Całość wyposażono w 11,6 calowy dotykowy ekran, którym szczycą się najlepsze tablety świata, zwane przez Apple iPad.

Nowy Macintosh to również klawiatura i mysz, które nawiązują do modelu z 1984 roku. Komputer wyposażono w slot na karty SD, kamerę, głośniki, mikrofon i porty USB.

Wybieramy spośród kolorów srebrnego, szarego i złotego.

Czy wizja CURVED/labs to zapowiedź nowej linii modelowej w stylu retro lub wizja kolejnej generacji modeli iMac ?

Ten model byłby dla Apple tym samym, czym Mini jest dla BMW. Szansą na stworzenie kolejnej linii vintage. Fanów klasycznych komputerów, którzy nie chcą rezygnować ze współczesnych rozwiązań nie brakuje. Sentymenty z dzieciństwa i tęsknota za czasami, w których rozkwitała wizja Jobsa, to pomysł na świetny biznes.

Video: