Studio Frogmind pracuje nad kompletną edycją wielokrotnie nagradzanej gry zręcznościowej Badlands z 2013 roku.

Po dużym sukcesie tytułu w wersji mobilnej powstaje wersja na „duże” platformy sprzętowe. Badland wyróżnia pełna zawartość, którą gracze z wersji mobilnej otrzymywali w ramach aktualizacji.

W grze kontrolujemy kosmatego stwora, którego celem jest dotarcie na drugi koniec planszy.  Po drodze czyhają na nas liczne przeszkody. W miarę postępów w grze dołączają do nas pobratymcy. Wyzwanie polega na tym, że musimy ich wszystkich kontrolować.

Stwory poruszają się w dość typowy sposób, przypominający wznoszenie się ptaków do lotu. Gracze jednym kliknięciem sprawiają, że gromadka utrzymuje się w powietrzu.

Pełna wersja różni się od mobilnej ilością poziomów. Jest ich aż sto. Każdy cechuje się oryginalną szatą graficzną, typami pułapek i zmodyfikowaną mechaniką rozgrywki.

Przemieszczając się po planszy przesuwamy blokujące drogę przeszkody. Idea przypomina nieco kultowy tytuł Boulder Dash z lat 80.

Inne czynności, które musimy realizować to odblokowanie przejść czy unoszenie liści, aby pod nimi przelecieć.

Jesteśmy nieustannie zagrożeni licznymi pułapkami tj. wybuchające bomby. W trakcie rozgrywki ilość zagrożeń wzrasta niemal linearnie.

Gramy w trybach single lub multiplayer. Wieloogrysobowa rozgrywka jest przeznaczona dla maksymalnie czterech graczy na jednym urządzeniu. Każdy otrzymuje część mapy.  Wygrywa ten, kto pierwszy dociera do końca, zbierając po drodze jak największą ilość stworzeń.


Do dyspozycji mamy 100 poziomów rozgrywanych w trybie kooperacji oraz 27 dodatkowych map, przeznaczonych do zabawy w trybie nagłej śmierci.


Szczególną uwagę należy zwrócić na oprawę wizualną gry, która składa się z przedstawionego w kolorze czarnym pierwszego planu oraz kontrastującego z nim kolorowego krajobrazu w tle.


W porównaniu z wersją mobilną, mamy do czynienia z pełnym trybem Full HD. Cała rozgrywka zamyka się w 24 godzinnym cyklu. Rozpoczynamy zabawę obserwując budzący się dzień, aby podczas końcowych poziomów obserwować zapadający zmrok.


Specyficzny klimat Badland potęguje doskonała ścieżka dźwiękowa. Kultowy tytuł dla fanów gatunku.

Premiera odbędzie się już 4 sierpnia 2015r. Gra jest przeznaczona na wszystkie platformy sprzętowe.