Batman: Arkham Knight to czwarta częścią cyklu z serii gier akcji o Mrocznym Rycerzu. Po słabszych recenzjach części trzeciej, Batman: Arkham Origins, wydawca postanowił ponownie powierzyć prace studiu Rocksteady, które było odpowiedzialne za sukces dwóch pierwszych odsłon cyklu: Batman: Arkham Asylum (2009) i Batman: Arkham City (2011).

Akcja gry rozpoczyna się od trzęsienia ziemi. Scarecrow, stary wróg Batmana, rozmieścił w Gotham City bomby z toksyną strachu. Zamieszanie powstałe przy ewakuacji mieszkańców miasta wykorzystali najgroźniejsi przeciwnicy Batmana.

Opustoszałe Gotham City, zostało przez nich zajęte, a policja została zepchnięta do defensywy. Komisarz Gordon i jego partnerzy zjednoczyli się, aby ostatecznie pokonać Człowieka Nietoperza.

Wśród złoczyńców znajdują się takie indywidua jak Pingwin, Harvey „Dwie Twarze” Dent oraz Harley Quinn.

Poza dobrze znanymi wrogami pojawia się jeszcze jeden – Rycerz Arkham, nowy przeciwnik Batmana.
Batman: Arkham Knight to gra akcji z perspektywą trzeciej osoby.  Mechanika rozgrywki jest zbliżona do tej, którą znamy z wcześniejszych części cyklu.

Wprowadzono sensowne zmiany. Możemy znokautować kilku wrogów naraz lub zadawać ciosy leżącym przeciwnikom.

Dokonano modyfikacji systemu kontroli.
Batman walcząc musi w większym stopniu uważać, gdyż mogą go pokonać nie tylko silniejsi przeciwnicy, ale i mniej znaczący wrogowie.

Nowością w grze jest  wprowadzenie pojazdu Człowieka-Nietoperza, znanego doskonale z komiksów i filmów. Za pomocą Batmobilu Mroczny Rycerz może szybko przemieszczać się z miejsca na miejsca, wystrzeliwać rakiety, ogłuszać przeciwników, a także katapultować się, aby od razu przejść do trybu szybowania w powietrzu, który doskonale znamy poprzednich odsłon.

Rozgrywka przenosi nas do centralnej strefy Gotham City, która podzielona została na trzy osobne obszary.
Mapa jest pięć razy większa od tej zaprezentowanej w poprzedniej części cyklu.

Czwarta część przygód Batmana powstała w oparciu o sprawdzoną technologię Unreal Engine. Oprawa graficzna została poprawiona względem poprzednich odsłon.
Dopracowano m.in. modele postaci, zaś peleryna Batmana otrzymała nową, zaawansowaną fizykę.

Premiera gry jest przewidziana na 23 czerwca 2015r.
Tytuł pojawi się na platformy: PC, PS4 i Xbox ONE.

Cena w zależności od wersji sprzętowej ma oscylować na poziomie od 109 PLN do 239 PLN.