Blackberry to dla mnie ikona biznesowego smartfonu.

Aktualnie korzystam z trzech urządzeń kanadyjskiej firmy. To klasyczny Bold 9900, czarny Q5 i biały Q10.

Przerabiałem wszystkie możliwe platformy sprzętowe od klasycznych NOKIA Communicator aż po najnowsze generacje androidowych Samsungów, Sony i iPhone.

Blackberry pozostaje dla mnie nadal numerem jeden. To najbardziej przydatne i inteligentne urządzenie, z którym miałem do czynienia. Łatwość korzystania z maili, znakomita, realna klawiatura, a nawet nawigacja, która działa zawsze i wszędzie, powodują, że Blackberry to mój najlepszy kompan w biznesie. Co więcej, jakość wykonania i trwałość są bezkonkurencyjne. Mój roczny synek nie jest w stanie zniszczyć jeżynki, co udało się z gorzej wykonanymi urządzeniami. Nawet jakość wykonania produktów sygnowanych logo jabłka pozostaje daleko w tyle.

Najnowszy produkt Kanadyjczyków to sięgający do sprawdzonych wzorców Blackberry Classic.

Wyposażony w tradycyjną, dopracowaną w każdym calu klawiaturę QWERTY wydaje się wizualną kopią popularnego modelu BOLD 9900.

W praktyce to ultranowoczesny smartfon, który jest trzy razy szybszy od swojego poprzednika.

Co więcej, model Blackberry Classic oferuje o 60 procent więcej powierzchni ekranu, o połowę dłuższą pracę baterii i ogromny wybór współczesnych aplikacji.

Smartfon wyposażono w 1,5 gigahercowy procesor qualcomm spapdragon, 2 GB ramu i 16 GB przestrzeni dyskowej, którą możemy zwiększyć do 128 GB. Do tego 2 aparaty fotograficzne. Jeden oferujący 2 megapiksele i drugi 8 megapikseli.

Do tego perfekcyjny, choć niezbyt dużych wymiarów 3,5-calowy ekran o jakości HD i system operacyjny Blackberry 10.3.1, który w przeciwieństwie do konkurencji nie zawiesza się i pozwala na funkcje, o których posiadacze modeli iPhone czy telefonów opartych na systemie Android mogą jedynie pomarzyć.

Blackberry Classic to swoisty wilk w owczej skórze. Supernowoczesny biznesowy smartfon, który nie zmusza nas do zrezygnowania z klasycznych, sprawdzonych rozwiązań, oferując funkcjonalność i aplikacje na miarę najnowszych smartfonów. Synteza tego co najlepsze i najnowsze w kanadyjskiej firmie, która przeżywa renesans. Rekomendacja trendu.pl. Telefon, który należy posiadać.