Bezkompromisowe, gwarantujące doskonały dźwięk zarówno kina domowego, jak i tradycyjnego stereo, a przy tym idealnie dopasowane do niemal każdego wnętrza. Tak w skrócie można opisać MT-60D - najnowszy kompaktowy system głośnikowy Bowers & Wilkins oferowany w ramach serii Mini Theatre

Bowers & Wilkins to niezwykle ceniony producent kolumn głośnikowych. W portfolio tej brytyjskiej firmy znajduje się wiele rewolucyjnych konstrukcji, które wyznaczały kierunek rozwoju całej branży. Przykładem mogą być chociażby legendarne Nautilusy, których technologia z czasem zaczęła trafiać do urządzeń przeznaczonych dla szerokiego ogółu audiofili, a kolumny tej firmy wykorzystywane są jako referencyjne konstrukcje w najbardziej prestiżowych studiach nagraniowych, m.in. Abbey Road.

Najnowszy system kina domowego MT-60D wykorzystuje kolumny głośnikowe M-1
i subwoofer PV1D. Wyjątkowość konstrukcji subniskotonowej potwierdziło przyznanie jej prestiżowej nagrody EISA. Projektanci Bowers & Wilkins tradycyjnie już wykorzystali całą swoją wiedzę i doświadczenie i stworzyli niezwykle ciekawy zestaw łączący niewielkie wymiary z emocjonującą i wierną reprodukcją. Unikatowy wygląd, dopracowanie szczegółów i fantastyczne brzmienie sprawiają, że MT-60D może stanowić główny system nagłośnieniowy i jednocześnie pełnić rolę dekoracji wnętrza.

Kompaktowe rozmiary, pełnowymiarowy dźwięk

Kręgosłupem systemu MT-60D są kolumny głośnikowe M-1. Te eleganckie konstrukcje równie dobrze sprawdza się w systemie 5.1, jak i tradycyjnym stereo. Specjalna tuba Nautilus tłumi niepożądany rezonans powstający z tyłu głośnika wysokotonowego. Dzięki temu brzmienie zyskuje jeszcze większą detaliczność
i precyzję. Specjalna antyrezonansowa nakładka w przetworniku niskośredniotonowym pochłania drgania i zwiększa klarowność dźwięku. Ta zaawansowana technologia w połączeniu z dopracowaną zwrotnicą sprawia, że głośniki wyróżniają się precyzyjnym obrazowaniem sceny, szerokim zakresem pasma przenoszenia i bardzo dobrą dyspersją.

Uniwersalność sprawia, że M-1 można umieścić na półce z książkami, zawiesić na ścianie lub ustawić na specjalnym standzie podłogowym FS-M1. Co więcej, po przekręceniu jej do poziomu M-1 może pełnić rolę głośnika centralnego. Projektując te kompaktowe kolumny inżynierowie Bowers & Wilkins zadbali o najdrobniejsze szczegóły, na które większość producentów zwykle nie zwraca uwagi. Dobrym przykładem mogą być chociażby przewody, które zazwyczaj szpecą przestrzeń
w pobliżu kolumn, docierają do M-1 poprzez otwór znajdujący się w podstawie,
a stąd za pomocą specjalnego ramienia do głośnika.

PV1D – doskonałe brzmienie na okrągło

Dzięki swojej kulistej konstrukcji PV1D idealnie sprawdzi się w każdej przestrzeni
i wypełni ją fantastycznym, punktowym i doskonale kontrolowanym basem. Wykorzystując kulę i montując w niej dwa przetworniki w układzie symetrycznym projektanci zmniejszyli wymiary obudowy i stworzyć urządzenie, które niezależnie od poziomu głośności, praktycznie nie generuje żadnych drgań.

Wyróżnikiem PV1D jest platforma cyfrowa pochodząca z flagowego subwoofera DB1. Dzięki niej użytkownik może w prosty sposób dostroić urządzenie i precyzyjnie kontrolować głośnik. Korektor dźwięku umożliwia dopasowanie brzmienia do oczekiwań posiadacza subwoofera, zaś nowy wzmacniacz o mocy 400 W sprawia, że PV1D wypełni dźwiękiem nawet największy salon odsłuchowy. Ciekawym akcentem stylistycznym jest wyświetlacz OLED umieszczony na opasce okalającej głośnik.