Satin Hair Colour to linia przełomowych urządzeń, które zapobiegają blaknięciu koloru. Prostownica, suszarka i lokówka zostały wyposażone w technologię ochrony koloru, opracowaną przez naukowców marki BRAUN. To dzięki niej po raz pierwszy w historii farbowane włosy nie tracą swojego blasku i intensywnej barwy w czasie gorącej stylizacji. Pozostają w nienagannej kondycji na dłużej, olśniewając swoim blaskiem i intensywną barwą.

Ostatnie międzynarodowe badania przeprowadzone przez Procter&Gamble pokazują, że 75% Europejek regularnie farbuje włosy. Powodów, dla których koloryzowanie stało się tak popularne
w ostatnich latach jest kilka. Po pierwsze kobiety uwielbiają zmiany w swoim wyglądzie, uwielbiają zaskakiwać. Po drugie, lśniący kolor pozwala poczuć się piękniejszą, bardziej pewną siebie, zadowoloną z życia... Szczególnie, jeżeli włosy są także odpowiednio wystylizowane.

Mając w rękach naukowe dane, specjaliści marki BRAUN stworzyli pierwszą w historii gorącej stylizacji włosów linię urządzeń, która chroni kolor – Satin Hair Colour. To idealne rozwiązanie dla kobiet farbujących włosy. Regularne stosowanie urządzeń nie tylko zapobiega utracie barwy włosa, ale także w widoczny sposób poprawia jego kondycję. To wszystko jest zasługą unikalnej technologii ochrony koloru opracowanej przez markę BRAUN i jedynie przez nią stosowanej. Technologia ta to szereg skomplikowanych procesów i rozwiązań takich jak: system optymalizacji temperatury i dostosowywania jej do indywidualnych potrzeb włosów, opatentowana technologia jonizacji, jednorodny system rozprowadzania temperatury oraz zastosowanie materiałów o najwyższej jakości np. dla uzyskania idealnie gładkich płytek ceramicznych w prostownicy.