Stało się! Były dyrektor Microsoftu a obecny CEO Nokii Stephen Elop połączył swoją przeszłość z przyszłością "węzłem małżeńskim" mogącym zostać również nazwanym aliansem strategicznym.

 

Windows Phone staje się pierwszoplanową strategią Nokii na rynku smartphone'ów, jednak jak zapewniają informacje prasowe, za tym "mariażem" stoi o wiele więcej. Microsoft i Nokie łączy ten sam problem- trudno im nadążyć za Apple. Microsoftowi za Leopardem (a już niedługo za Lionem), a Nokii za iPhonem.

 

Nic więc dziwnego, że postanowili połączyć siły. "Dzieci" Microsoftu tj. wyszukiwarka Bing oraz adCenter zapewnią wygodne (w obecnym założeniu) wyszukiwanie oraz usługi reklamowe w urządzeniach Nokii, podczas gdy Nokia będzie starała się wprowadzać innowacje "na szczycie", czyli szukać nowych rozwiązań jeśli chodzi o podzespoły, wygląd i parametry. Mapy Ovi będą podstawową częścią usług Microsoftu związanych z mapami i będą one powiązane z Bingiem. W zamian za to sklep Ovi będzie "zjedzony" przez Microsoft Marketplace. Jak można się spodziewać Xbox Live oraz Office również będą stanowić ważne funkcje w Microkiach.

 

Pozostaje nam tylko czekać, czy założenia szefów Nokii i Microsoftu zostaną zrealizowane, czy znowu konkurencja okaże się dla obu bezlitosna.

 

Tutaj zamieszczam krótką wypowiedź CEO Nokii Stephena Elopa.