PowerShot G3 X to najbardziej zaawansowany aparat kompaktowy w ofercie firmy Canon. 1-calowa matryca CMOS z tylnym podświetleniem o rozdzielczości 20,2 MP w połączeniu z obiektywem z przysłoną o jasności f/2,8 – 5,6 umożliwia tworzenie zdjęć z idealnie rozmytym tłem.

25-krotny zoom optyczny (24-600mm) pozwala podejść bliżej fotografowanych obiektów, zapewniając wysokiej jakości obraz o perfekcyjnej ostrości.

G3 X jest wyposażony w procesor DIGIC 6, który zapewnia skuteczne działanie. System HS aparatu pozwala uzyskać wyraźny i szczegółowy obraz, nawet w kiepskich warunkach oświetleniowych. Oferuje wartość ISO na poziomie 12800. Aby nadążyć za szybkimi obiektami, nowy aparat marki Canon umożliwia ciągłe fotografowanie z szybkością 5,9 klatek na sekundę.

PowerShot G3 X pozwala nagrywać klipy wideo w pełnym Full HD, ze zmienną prędkością zapisu od 24 kl/s do 60 kl/s.

Urządzenie zapewnia ręczną kontrolę nad wartością przysłony, migawką i ISO. Dedykowany mikrofon i wejście słuchawkowe gwarantują czysty dźwięk, a wyjście HDMI pozwala odtwarzać obraz na zewnętrznym monitorze czy telewizorze. Aparat jest wyposażony w inteligentny system IS oraz zaawansowany 5-osiowy tryb stabilizacji obrazu.

Nowy PowerShot G3 X posiada duży, wysokiej jakości odchylany wyświetlacz dotykowy o rozdzielczości 1,62 mln punktów i wielkości 3,2 cala. Ta funkcjonalność ułatwia wykonywanie zdjęć i pozwala ustawiać najważniejsze opcje i tryby z dużą łatwością oraz dokładnością. Zastosowano tu interfejs znany z lustrzanek serii EOS. Aparat oferuje charakterystyczny, znany z lustrzanek uchwyt oraz odporną na kurz i zachlapania obudowę, dzięki czemu użytkownicy mogą fotografować w trudnych warunkach pogodowych bez obaw o stan techniczny sprzętu.

Canon posiada gorącą stopkę, która umożliwia podłączenie dodatkowych akcesoriów, takich jak wysokiej rozdzielczości wizjer elektroniczny czy lampa błyskowa. W trudno dostępnych miejscach aparat umożliwia zdalne sterowanie za pośrednictwem Wi-Fi.

Modny i innowacyjny aparat, który spełnia większość oczekiwań wielbicieli fotografii. Urządzenie trafi na półki sklepowe w lipcu 2015. Rekomendacja trendu.pl.