CarPlay to zintegrowany system multimedialno-rozrywkowy, oparty na iOS, przeznaczony dla samochodów.

Urządzenie pozwala na współpracę z innymi urządzeniami Apple, tj. iPhone czy iPad.

Apple zapowiada, że czołowi producenci samochodów nawiązali współpracę z producentem kultowych jabłuszek. CarPlay pozwoli nam cieszyć się z funkcjonalności i aplikacji, które znamy z naszych ulubionych urządzeń sygnowanych logo jabłka na pokładzie naszych samochodów.

Do naszej dyspozycji Apple udostępnia mapy, dedykowane aplikacje samochodowe, dostęp do sieci Internet czy liczne gry, które znamy z innych urządzeń wyposażonych w iOS.

Urządzenie dzięki Siri może być sterowane głosem lub za pośrednictwem przycisków umieszczonych na kierownicy i panelu multimedialnym.

Współpracę z Apple zadeklarowali liczni producenci w tym: BMW, Ford, Koncern GM, Honda, Hyundai, Jaguar, Land Rover, Kia, Mitsubishi, Nissan, Peugeot, Citroen, Subaru, Suzuki i Toyota.

CarPlay to również liczne innowacje, w tym mapy, które pozwalają na przewidywanie zmian na podstawie naszych podróży, specjalne instrukcje wspierające nas na trasie czy informacje o specyficznych warunkach drogowych. Znając Apple nie będzie rewolucyjnych innowacji, ale otrzymamy dobrze znane z innych systemów multimedialnych i nawigacji funkcje, które będą bardziej dopracowane i przyjazne wizualnie oraz niezwykle intuicyjne.

Dodatkowo pełna integracja z iPhone, w tym możliwość prowadzenia wygodnych rozmów podczas jazdy samochodem czy współpraca ze Spotify, które ma dostarczać muzykę czy formaty TV na pokład naszego samochodu. Rekomendujemy.