Chivalry: Medieval Warfare Ulimate Edition to kultowa produkcja, którą przeniesiono ze świata PC. Za konwersję na potrzeby Playstation 4 odpowiada studio Hardsuits Labs. Pozycja pozwala wcielić się w postać rycerza, gwarantując wiele godzin miodnej rozrywki.

Boje toczą się na 25 mapach i są przeznaczone dla graczy w liczbie do 24. Nowość to tryb hordy przeznaczony dla 6 osobowej grupy. Działając w zespole odpieramy agresję przeciwników.

Warto zwrócić uwagę na reprezentowaną z perspektywy pierwszej osoby rzeczywistość średniowiecza. Poziom agresji i naturalizm grafiki potrafią zaszokować. Podczas gry dołączamy do jednego z dwóch zakonów. To Masoni (w rzeczywistości pojawiają się setki lat po okresie średniowiecza) i Agathianie.

Walczymy jako łucznik, strażnik lub prestiżowo wcielając się w postać rycerza. Do dyspozycji graczy pozostaje liczne uzbrojenie. Postać wraz z toczącą się grą zdobywa doświadczenie, poprawia umiejętności i gromadzi trofea, które stanowią pamiątkę po udanych bataliach.

Rozgrywka toczy się w różnorodnych lokalizacjach. Zobaczymy pola bitew, walki uliczne i oblegane twierdze. Ze względu na poziom brutalności gra nie jest rekomendowana dla młodszych użytkowników. Fenomenalny tytuł, który w końcu jest dostępny zarówno dla posiadaczy konsol Xbox jak również PS3 i w najnowszej wersji PS4.