Największe targi gier komputerowych E3 w Los Angeles pokazały, że świat wirtualnej rozrywki wchodzi w zupełnie inny wymiar. Gry stają się nie tylko bardziej interaktywne, ale ich grafika jest wręcz idealnie realna. Oglądając zwiastuny gier ma się wrażenie, że tak naprawdę bierzemy udział w interaktywnym filmie a nie, że w cokolwiek gramy. Chociaż na targach zostało zaprezentowanych bardzo wiele ciekawych tytułów to ja jednak mam zamiar przedstawić tylko kilka z nich, które zasługują na szczególną uwagę.

Heavy Rain: The Origami Killer
Niezwykła mroczna opowieść twórców gry Fahrenheit. Gra charakteryzuje się realnością ludzkich emocji. Na pewno będzie to kolejny przełom wśród wirtualnej rozrywki, który może zmienić sposób patrzenia na gry.

Alan Wake
Kolejna gra przygodowa po Heavy Rain. Wiele osób ucieszy fakt, iż po czterech latach różnych zapowiedzi gra staje się realnym faktem. Jako Alan Wake będziemy musieli rozwikłać tajemniczą zagadkę. Wiele osób może ucieszyć fakt, iż gra jest bezpośrednia inspiracją serialem Twin Peaks. Oficjalna premiera ma mieć miejsce w 2010 roku.

Uncharted 2
Kontynuacja przygód Nathana Drake. Gra przypomina nam męską wersję Lary Croft. Trzeba przyznać, że po bardzo udanej pierwszej części osobiście nie mogę się doczekać kolejnej odsłony. Pierwsza część chodź krótka wciągnęła bezgranicznie a druga zapowiada się jeszcze ciekawiej. Będziemy podążać śladami słynnego Marco Polo. Wielką atrakcją może okazać się tryb multiplayer, dzięki któremu będziemy mogli wcielić się w postać awanturnika, strażnika bądź samego Drake i walczyć z osobami z całego świata.

Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction
Już od dłuższego czasu nie ukazała się, żadna gra z Samem Fisherem w roli głównej. I trzeba przyznać, że szykują się spore zmiany. Tym razem nie będziemy się skradać w mroku ale wciągu dnia. Zamiast ciągłego przebywania w ukryciu będziemy musieli skutecznie wmieszać się w tłum. W nowej odsłonie gry bardzo ważna jest interakcja z otoczeniem, dlatego w celu eksterminacji przeciwnika wykorzystamy najróżniejsze przedmioty.

Konferencja E3 dostarczyła nam bardzo wielu ciekawych doniesień, że świata wirtualnej rozrywki. Na dalsze informacje czekajcie już na trendu.pl