Dead Space: Extraction to produkcja przygotowana dla Nintendo Wii przez studio EA Redwood Shores, reprezentująca gatunek survival horror i jednocześnie rozszerzająca wątki zaprezentowane nam w oryginalnej wersji Dead Space, jaka przygotowana została z myślą o konsolach PlayStation 3, Xbox 360 oraz komputerach klasy PC.

Fabuła Dead Space: Extraction opowiada historię poprzedzającą wydarzenia w Dead Space dogłębnie wyjaśniając co tak naprawdę stało się z kolonistami stacji górniczej Aegis VII zarażonymi przerażającym wirusem. Naukowcy, nie mogąc poradzić sobie z problemem, próbują się ze wspomnianej kolonii wydostać, bo pomoc, mimo że wysłana prawdopodobnie przyjdzie za późno. Jedyną szansą ratunku może być postać tajemniczej kobiet, od której życia zależy los kolonistów.

Świat zaprezentowany w grze postrzegamy z perspektywy pierwszej osoby, co już samo w sobie stanowi pewną odskocznię od pierwowzoru, gdzie kamera umiejscowiona była za plecami głównego bohatera. Twórcy produkcji obiecują utrzymanie mrocznego klimatu uniwersum Dead Space, wprowadzenie do gry nowych postaci, przeciwników, broni oraz, co najważniejsze, trybu kooperacji