Ikona włoskiej mody GUCCI i trendsetter oraz kultowy producent muzyczny will.i.am stworzyli designerski i innowacyjny smartwatch. Zapowiedź pojawienia się urządzenia została ogłoszona podczas targów w Bazylei.

To GUCCI i.am +, niezależne urządzenie, które nie musi współpracować ze smartfonem i tabletem.

Smartwatch odbiera połączenia telefoniczne, odczytamy na nim wiadomości tekstowe czy maile.

Dodatkowo skorzystamy z unikalnego sklepu muzycznego, zorganizujemy spotkania w ramach dostępnego kalendarza i zmierzymy efekty naszych ćwiczeń.

Luksusowa marka gwarantuje znakomite wzornictwo, a will.i.am, ikona popkultury unikalne rozwiązania, innowacje i technologie, których pragną współcześni odbiorcy.

Czy inteligentny zegarek będzie oparty na systemie Android i czy będzie zawierał dedykowane rozwiązania, a nie tylko designerki interface, tego jeszcze nie ogłoszono.

Smartwatch jako idea nie odniósł póki co sukcesu. Nawet firma Apple nie trafiła ze swoim produktem. Czy GUCCI i will.i.am przełamią negatywny trend ? Czy smartwatch będący owocem ich kolaboracji oferuje czynnik X, którego nie posiada konkurencja ? Pozostajemy sceptyczni, ale być może kreatywny umysł genialnego muzyka wpłynął na rozwiązania, które zbudują kultowość gadżetu. Póki co oczekujemy na rynkowy debiut...