Devil's Third to gra akcji z poziomu widoku trzeciej osoby. Rozgrywka łączy elementy zręcznościówe, strzelaninę i typowego slashera.
Po wyborze jednej z dostępnych postaci rozpoczynamy walkę polegającą na eliminacji niezliczonych ilości przeciwników. W grze zastosowano zaawansowany system walki wręcz i białą bronią.

Wysokiej jakości grafika i brutalność niespotykana w produkcjach dla Nintendo nadają grze wyrazistego charakteru.

Gra to dzieło za które odpowiada mistrz Tomonobu Itagaki, główny autor serii Dead or Alive oraz Ninja Gaiden.

Akcja toczy się w bliskiej przyszłości na terytorium USA. Fabuła jest związana z urzeczywistnionym Syndromem Kesslera.
Nagromadzenie kosmicznych śmieci w przestrzeni okaże się tak duże, że kolizja dwóch ciał wywoła niemożliwy do zatrzymania efekt domina.

Każde kolejne zderzenie powoduje powstanie coraz większej ilości obiektów, co z kolei zwiększa prawdopodobieństwo kolejnych kolizji. Ostatecznie mamy do czynienia z sytuacją, w której orbita ziemska staje się niedostępna.

W efekcie układ sił na Ziemi ulega kompletnemu rozbiciu.

Działania największych armii świata zostają mocno ograniczone. Na skutek zakłóceń w pracy urządzeń elektronicznych i nawigacyjnych pojawiają się problemy z transportem lotniczym.

W tej sytuacji na znaczeniu zyskują oddziały piechoty oraz doskonale wyszkoleni żołnierze. To właśnie jednym z nich przyjdzie nam pokierować.

W grze wcielamy się w jedną z dwóch postaci.

Rozgrywka przebiega typowo dla strzelaniny ukazanej z perspektywy trzeciej osoby. Należy pochwalić niezwykle rozbudowany system walk wręcz, który pozwala na korzystanie z olbrzymiego wachlarza broni białej i wykonywanie nadludzkich akrobacji.

Co ciekawe, takimi zdolnościami dysponują nie tylko nasi bohaterowie, ale też wszyscy przeciwnicy.

Devil's Third oferuje kampanię dla pojedynczego gracza i pełny tryb sieciowy. Grafika stanowi połączenie estetyki typowej dla amerykańskich gier akcji, z typowo japońskimi projektami postaci. Warstwę wizualną charakteryzuje wysoki poziom brutalności.

Podczas walki krew się leje strumieniami. Światowa premiera Devil's Third nastąpi 4 sierpnia 2015r. Gra jest przeznaczona na konsolę WiiU marki Nintendo.