Wszystko zaczęło się w 1996 roku kiedy to firma Blizzard Entertaiment wydała grę rpg z niezwykle dużą ilością elementów akcji osadzona w mrocznym świecie fantasy, gdzie zło czyhało na na głównego bohatera z każdej strony. A głównym celem naszej wirtualnej przygody miało być uratowanie krainy przed panem Zło czyli przed Diablo. Rok później ukazał się pierwszy dodatek: Diablo Hellfire. W 2000 roku doczekała się ona kontynuacji już opartej na lepszym silniku graficznym co dawało graczowi jeszcze większą satysfakcję. W krótki czasie ukazały się również dodatki, których głównym celem było zwiększenie ilości questów oraz świata po którym mogliśmy chodzić.

Trzecia odsłona serii Diablo ma być pięknym graficznie dziełem, który nie tylko będzie nas zadziwiać swoimi widokami ale również klimatem, który podobno ma być taki sam jak w poprzednich częściach. Jak donoszą pierwsze osoby, które grały w Diablo III jest to produkt który dostarczy nam mnóstwo zabawy jednak również nie zachwyci nas niczym szczególnym od poprzednich serii.

Osobiście podchodzę sceptycznie do kolejnej odsłony już serii Diablo, gdyż obawiam się że podobnie jak z innymi kontynuacjami gier może się okazać produktem nie przeciętnym a kiepskim. Jednak na prawdziwe oceny musimy zaczekać aż gra ukaże się w Polsce. A na to przyjdzie nam troche zaczekać gdyż premiera jest cały czas przenoszona....