Co oznaczają poszczególne funkcje w tunerze DVB-T? Czy ten, który ma opcję EPG, jest dobry? Przede wszystkim dodatkowe opcje to wyższa cena urządzenia. Tego nie da się uniknąć, jeśli nam na nich zależy. Z danych porównywarki cen Skąpiec.pl wynika, że funkcje dodatkowe były brane pod uwagę w trakcie poszukiwań tunera zaraz po producencie. Na jakie zwracano uwagę?

„W przypadku filtra „Dodatkowe opcje”, wariantem najczęściej zaznaczanym przez użytkowników, było PVR, czyli Personal Video Recorder. Funkcja ta, umożliwiająca nagrywanie programów telewizyjnych, istotna była dla ¼ potencjalnych kupujących. Dla nieco ponad 22% internautów najważniejszą opcją dodatkową było EPG, czyli ekranowy przewodnik po programach telewizyjnych, a dla 18,29% - funkcja „Napisy”. Jeżeli chodzi o tunery z teletextem to szukało ich ok. 15% konsumentów. Funkcja TimeShift, pozwalająca na zatrzymanie na jakiś czas programu telewizyjnego, miała duże znaczenie dla ok. 10% użytkowników Skąpiec.pl, natomiast 6% z nich chciało, aby urządzenie miało timer.”

To od nas zależy, jaki model tunera DVB-T wybierzemy. Nim jednak podejmiemy ostateczną decyzję, zastanówmy się, z których funkcji rzeczywiście będziemy korzystać. Nie ma bowiem sensu płacić więcej za coś, czego nie będziemy używać.