Wbrew pozorom są to dość przydatne urządzenia. Czym są? To zestawy głośnikowe, które można podłączyć do popularnych odtwarzaczy Apple. Co prawda nie zastąpią profesjonalnego nagłośnienia, ale na małą domówkę mocniejsze stacje wystarczą. Przyjrzyjmy się, jakie urządzenia są oferowane.

JBL OnStage III
Urządzenie znanej firmy produkującej sprzęt audio. Obsługuje wszystkie ipody i phony. Dobrze spisze się także jako ładowarka. Sterowana z pilota. Ciekawy design – zaprojektowana w jasnych barwach. Pasmo przenoszenia 40 – 20000 Hz. Moc 2x6W. Cena 587 zł.

JBL Radial 2.1 LS
Ten sam producent, ale inny design i większa moc. iPod jest tu umieszczony w środku okręgu. Ta stacja ma moc 2x15W i 30W na subwoofer. Kosztuje ok. 1000 zł.

Sony ICF-C1IP
Urządzenie 3 w 1: budzik, radio i stacja dokująca. Za w miarę niską cenę (395 zł) otrzymujemy dość dobre urządzenie, choć mocy w nim niewiele (tylko 2x3 W). Ciekawa propozycja gdy szukamy czegoś niedrogiego.

Logitech Pure-Fi Dream
Kolejna ciekawa propozycja. Podobnie jak w Sony, dostajemy dodatkowo radio. Jakość dźwięku jest bardzo dobra dzięki technologii StereoXL (poprawiającej jakość i głębokość dźwięku stereo). Cena – ok. 900 zł.

Podsumowanie:
Wypracowano pewien standard, poniżej którego się nie schodzi. Podstawową sprawą jest jakość dźwięku (tu wybijają się modele JBL i Logitech). Jeżeli szukamy dodatkowych funkcji, to Sony jest równie dobrą propozycją, aczkolwiek zagra nieco słabiej.