W dobie Internetu i serwisów takich jak nasz, mogłoby się wydawać że papierowe gazety to przeżytek. Jednak cały czas kolorowe magazyny i codzienne dzienniki są drukowane w ogromnych nakładach.
Jest jednak technologia która może to zmienić. E-ink czyli papier elektryczny, to prawdopodobnie przyszłość tradycyjnych gazet. Znany już z takich urządzeń ja Motorola F3, Sony Reader, iLiad, Cybook Gen3, Amazon Kindle i urządzenie Readius od Vision. Technologia polega na przepuszczaniu prądu przez elektroniczny atrament. W zależności od tego czy przez dany punkt przechodzi prąd kolor zmienia się na czarny lub biały.
Zastosowań jest tak wiele że nie sposób ich wymienić w tak krótkim artykule. Myślę jednak że ten trend przeniesie się już wkrótce do wielu dziedzin naszego, codziennego życia.
Ciekawi mnie tylko kiedy z kiosków znikną papierowe gazety, czy świat nadal będzie taki sam? Rozumiem że treść dzienników może się nie zmienić ale jednak papierowe gazety mają zawsze jeszcze jedno… końcowe zastosowanie, kiedy już zabraknie innego niezbędnego papieru. ;)